Son dönemin popüler oyunlarından olan Roblox, bir günden daha uzun bir süredir çökmüş halde. Oyun neden oynanamıyor?

Son dönemin popüler oyunlarından olan Roblox, bir günden fazla bir süredir çalışmıyor. İlk olarak 28 Ekim gece 02:00’dan itibaren sorun yaşamaya başlandı. Şirket, “işleri normale döndürmek için çok çalıştığını” ve “temel nedeni dahili sistem sorunu” olarak belirlediğini açıkladı.

Roblox çöktü ama neden?

Roblox’un neden hala kapalı olduğu tam olarak belli değil, ancak bazı oyuncular kesintinin oyundaki bir Chipotle promosyonuyla ilgili olabileceğini düşünüyor. Chipotle, oyundaki Cadılar Bayramı etkinliğinin bir parçası olarak Roblox’ta 1 milyon dolar değerinde ücretsiz burrito veriyor. Roblox kesintisinden hemen önce yayınlandığı düşünüldüğünde, oyuncular çok da haksız sayılmaz.

Ancak şirket, sorunun Chipotle tanıtımıyla ilgili olmadığını iddia etmekte gecikmedi. Resmi Roblox Twitter hesabı, “Bu kesintinin platformdaki herhangi bir özel deneyim veya ortaklıkla ilgili olmadığını biliyoruz” açıklaması paylaştı.

Açıklamalara bakıldığında, oyuncular hala oyunun ne zaman döneceği ve neden bu kadar uzun süredir çevrimdışı olduğu hakkında daha fazla bilgiye henüz ulaşamadı. Roblox web sitesi ise bakım modunda çevrimdışı ve durum sayfası saatlerdir güncellenmedi.