Sonnet, Echo Dual NVMe Thunderbolt 4 destekli bağlantı çoklayıcı istasyonunu tanıttı. İşte özellikleri ve fiyatı…

Sonnet Technologies, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruda Echo serisi Thunderbolt bağlantı istasyonlarına bir yenisini daha eklediğini söyledi. İşte Echo Dual NVMe olarak adlandırılan Thunderbolt 4 uyumlu cihazın özellikleri…

Sonnet Echo Dual NVMe özellikleri

Yeni Echo Dual NVMe istasyonu, iki adet 40 Gbps Thunderbolt bağlantı noktası (biri 40 Gbps, 4’ü 10 Gbps), iki adet dahili M.2 NVMe SSD yuvası, iki adet USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Tip-C bağlantı noktası ve iki adet de USB 3.2 Gen 2 Tip-A girişleriyle birlikte geliyor.

Echo Dual NVMe

Sonnet, bu cihazın Thunderbolt 4 bilgisayarlarla uyumlu olduğunu söylüyor. Ancak M1, M1 Pro, M1 Max ve M1 Ultra çipini kullanan Apple ürünleriyle ve Thunderbolt 3 destekli Mac ve Windows bilgisayarlarla da uyumlu bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Thunderbolt girişi bulunan iPad Pro’lar ile de kullanılabileceği belirtiliyor.

Sonnet, bu istasyonu bilgisayar veya tabletinde yeterince bağlantı noktasına sahip olmayan kullanıcılar için ürettiğini söylüyor. Dolayısıyla monitör veya diğer çevre birimlerini bu cihaz üzerinden bağlayabilirsiniz. Ayrıca dileyen kullanıcılar, 16 TB’a kadar depolama kapasitesine sahip iki NVMe SSD yüksek hızlı SSD’sini bağlayıp performans kaybı olmadan kullanabilecek.

Echo Dual NVMe

Sonnet’in aynı anda 10 adet cihazı bağlayabileceğiniz Echo Dual NVMe Thunderbolt bağlantı istasyonu, 6,8 inç genişliğine, 3,4 inç derinliğine ve 1,8 inç yüksekliğine sahip. Buna ek olarak şirket, yaptığı duyuruda bu cihazın 349.99 dolarlık bir etiketle satılacağını söyledi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.