Akıllı TelefonlarDonanım

Sony, Akıllı Telefon Fabrikası Açıyor!

Sony, yeni nesil akıllı telefonlarını üretmek için akıllı telefon fabrikası açma kararı aldığını duyurdu. Bu hamle “Sony telefon piyasasından çekiliyor” iddialarına cevap olacak.

Sony’nin geçtiğimiz aylarda akıllı telefon piyasasında başarılı olamadığı ve bu yüzden telefon piyasasından çekileceği iddia edilmişti. Sony’nin onlinealışveriş mağazasını kapatması da bu iddialara tuz biber olmuştu. Sony, dünyanın ilk 4K çözünürlüğünde ekrana sahip telefonu Xperia Z5 Premiummodelini tanıtarak bu iddialara cevap vermişti.

Sony, 20 yıl bekledi

Sony, bugün yeni akıllı telefon fabrikasını açacağını duyurarak Sony telefonpiyasasından çekiliyor iddialarını tamamen ortadan kaldırdı. 1995 yılında Pekin’de kurduğu akıllı telefon fabrikasından tam 20 yıl sonra, Tayland’da fabrika açacak olan Sony’nin, her yıl milyonlarca Xperia modellerini burada üreteceği söyleniyor.

xperia-z5

Tek söz sahibi Sony!

Pekin’de yer alan Sony akıllı telefon fabrikasının ortakları olduğundan dolayı üretim sürecinde sıkıntı çıktığı bu yüzden Sony’nin yeni fabrikasında tek söz sahibi olacağı aktarılan bilgiler arasında yer alacak. Bir aksilik olmazsa Tayland’daki Sony fabrikasının 2016 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor.

İlgili Haberler
Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 10 Plus tanıtıldı! Türkiye'de kaç TL'ye satılacak?

Akıllı Telefonlar

Huawei, Hongmeng OS için düğmeye bastı

Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 10, 3 Farklı Renk Seçeneğine Sahip Olacak!

Akıllı Telefonlar

Yasaklar Huawei satışlarını etkiledi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir