Akıllı Telefonlar

Sony, Akıllı Telefon Fabrikası Açıyor!

sonyxperia

Sony, yeni nesil akıllı telefonlarını üretmek için akıllı telefon fabrikası açma kararı aldığını duyurdu. Bu hamle “Sony telefon piyasasından çekiliyor” iddialarına cevap olacak.

Sony’nin geçtiğimiz aylarda akıllı telefon piyasasında başarılı olamadığı ve bu yüzden telefon piyasasından çekileceği iddia edilmişti. Sony’nin onlinealışveriş mağazasını kapatması da bu iddialara tuz biber olmuştu. Sony, dünyanın ilk 4K çözünürlüğünde ekrana sahip telefonu Xperia Z5 Premiummodelini tanıtarak bu iddialara cevap vermişti.

Sony, 20 yıl bekledi

Sony, bugün yeni akıllı telefon fabrikasını açacağını duyurarak Sony telefonpiyasasından çekiliyor iddialarını tamamen ortadan kaldırdı. 1995 yılında Pekin’de kurduğu akıllı telefon fabrikasından tam 20 yıl sonra, Tayland’da fabrika açacak olan Sony’nin, her yıl milyonlarca Xperia modellerini burada üreteceği söyleniyor.

xperia-z5

Tek söz sahibi Sony!

Pekin’de yer alan Sony akıllı telefon fabrikasının ortakları olduğundan dolayı üretim sürecinde sıkıntı çıktığı bu yüzden Sony’nin yeni fabrikasında tek söz sahibi olacağı aktarılan bilgiler arasında yer alacak. Bir aksilik olmazsa Tayland’daki Sony fabrikasının 2016 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com