Sony, ‘Horizon’ ve ‘God of War’ TV şovlarını Netflix ve Prime Video’ya getiriyor

0
2

Sony’nin yıllık yatırımcı brifingi sırasında, PlayStation 5 üretimini artırma ve konsolu isteyen daha fazla kişinin eline geçirme planları da dahil olmak üzere tartışacak çok şeyi vardı. En ilgi çekici haberlerden biri, soru-cevap sırasında, şirketin oyun özelliklerinden üçünü daha TV şovlarına uyarladığını doğruladığı zaman geldi.

Horizon ve God of War dizisi duyuruldu

IGN’nin bildirdiğine göre, Horizon oyunlarına dayanan bir gösteri Netflix’e geliyor ve Prime Video’ya bir God of War serisi geliyor. PlayStation Productions’ın ayrıca geliştirilmekte olan bir Gran Turismo TV şovu var, ancak bunu nerede izleyebileceğiniz açıklanmadı.

Üç projeyle ilgili ayrıntılar şimdilik yetersiz. Aloy, Kratos, Atreus ve diğer karakterleri kimlerin oynayacağı ve Sony’nin Gran Turismo’dan nasıl bir TV şovu yapmayı planladığı henüz belli değil.

En büyük oyunlarından bazılarını TV şovlarına ve filmlere dönüştürmek, son yıllarda Sony’nin ana odak noktası oldu. On yıldan fazla bir süredir bir Uncharted filmi yapmaya çalıştıktan sonra, Sony Pictures sonunda bu yıl bir tane yayınladı. A Ghost of Tsushima filmi de yapım aşamasında. TV cephesinde, bir Twisted Metal dizisi Peacock yolunda, HBO’nun merakla beklenen The Last of Us dizisinin ilk sezonunun çekimlerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

Netflix, League of Legends, Castlevania ve Cuphead’e dayanan animasyon şovlarına sahipken, canlı aksiyon Resident Evil serisi Temmuz ayında başlayacak. Amazon’un ise bir Fallout şovu var ve eğer raporlara inanılırsa, işlerde bir Mass Effect şovu var.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.