Sony, son Android sürümü 6.0 Marshmallow bekleyen kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı ve Marshmallow güncellemesini kapalı beta olarak dağıtma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Günümüzün en popüler işletim sistemi Android, geçtiğimiz günlerde son sürümü 6.0 Marshmallow ile karşımıza çıktı. İlk olarak Nexus cihazlarda kullanıma sunulan Android 6.0 Marshmallow için diğer marka ve model kullanıcıları ise kimi zaman oldukça uzun bir süre beklemek zorunda kalıyorlar.

 

Sony’den Android 6.0 Marshmallow Test İmkanı!

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android, günümüzün en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.Android’in kullanıcılar tarafından en çok eleştirilen tarafı ise sistem güncellemeleri. İşte tamda burada Sony güncelleme bekleyen kullanıcılarına deyim yerindeyse bir kıyak yapıyor ve Android 6.0 Marshmallow güncellemesini önceden test imkanı veriyor.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre eğer bir Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact kullanıcısı iseniz Sony’nin Android 6.0 Marshmallow geliştirme sürecinde yer alabileceksiniz. Tabi İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İzlanda, Estonya, Litvanya, Letonya, Birleşik Krallık, İrlanda yada Almandayaşıyorsanız.

Üzülerek içerisinden Türkiye’nin bulunmadığını söylediğimiz Android 6.0 Marshmallow test programına katılmak için tek yapmanız gerekenseGoogle Play üzerinden “Sony’s Concept for Android” uygulamasını indirerek kayıt olmak ve arkanıza yaslanıp cevap beklemek.

Sony tarafından uygulanan Android 6.0 Marshmallow deneme testleri içinse sadece 10 bin şanslı kişinin arandığını son olarak belirtelim.