Akıllı Telefonlar

Sony, Toshiba ile Anlaşıyor!

toshiba-sensor-departmani

Sony, akıllı telefon piyasasında cihazlarına güç katmak için Toshiba’nın görüntü sensör birimi ile anlaşıp kamera bilenşenlerini güçlendirmeyi planlıyor.

Sony’nin konu akıllı telefon kamera bileşenlerine geldiğinde ne kadarbaşarılı işler çıkarabileceğini biliyoruz. Reuter raporlarına göre Sony,Toshiba’nın görüntü sensörü departmanını satın alıp bu sektördeki gücünü artırabilir. Bazı akıllı telefonlarda ve DSLR ürünlerde kullanılan CMOSgörüntü sensörü ile Sony, piyasanın zaten ileri gelenleri arasında bulunmakta. Toshiba ile yapılacak bu denli bir anlaşma ile güçleri daha da artabilir.

Sony’nin akıllı telefon hamlesi

Sony’nin akıllı telefon sektöründe işlerinin pek iyi gitmediğini biliyoruz. Hatta piyasadaki söylentilerin akıllı telefon departmanlarının kapanmasına kadar vardığı da oluyordu. Daha sonraları Sony bu söylentileri yalanlamıştı. Bununla birlikte Sony, bu sene iki kere Nagasaki ve Yamagata’daki fabrikalarını 1.2 milyar dolardan fazla harcayarak genişletti. Çin’in Xiaomifirması ve Apple sayesinde Sony’nin sensör işi başarıya dönüştü ve geçen sene yüzde 40 büyüme oranı yakalayabildiler.

Toshiba tarafında ise işler biraz daha farklı. Geçen sene firmanın kazancını1.3 milyar doların üstünde göstermesiyle ortaya çıkan muhasebecilik skandalından sonra istifa eden CEO Hisao Tanaka’nın yerine gelen geçiciyönetici Masashi Muromachi, firma içerisinde reform hareketlerine atılıyor. Sensör departmanının Sony’e satılması da bunlardan biri olabilir.

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com