Sony, RX100 ailesinin modifiye edilmiş versiyonu olan ve YouTuber kamerası olarak tanımlanan yeni modeli ZV-1 modelini duyurdu.

Video alanında çok iddialı bir marka olan Sony, bu kategorideki ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Uzun yıllardır satışta olan RX100 ailesinin modifiye edilmiş bir üyesi olan ZV-1 kompakt fotoğraf makinesi özellikle video fonksiyonları ile göz dolduran bir kamera olmuş.

Yeni YouTuber kamerası: Sony ZV-1

Özellikle YouTube için içerik ürütenlere yönelik bir ürün olan ZV-1, 1 inç büyüklüğünde CMOS bir sensör kullanıyor. Bu sensörün sunduğu çözünürlük ise 20.1 Megapiksel. 4K 60 fps video kayıt edebilen fotoğraf makinesinde bütünleşik ND filtreli ZEISS üretimi 27-70 mm f1.8-2.8 bir objektif bulunuyor.

RX100 ailesinin en büyük eksiği olan harici mikrofon bağlama yuvası bu modelde yer alıyor. Bu sayede Sony ZV-1’e harici mikrofon da bağlanabiliyor. Otomatik netleme özelliği bulunan kamera, çok hızlı bir şekilde netlik yapabiliyor. Ayrıca göz takibi ve nesne takibi de yapabilen kamera, görünüm olarak da RX100 modellerine fazlasıyla benziyor.