Sony’nin yenilenen PS Plus hizmetinin çıkış tarihi açıklandı

0
3

Yeni PlayStation Plus’ın gelişi çok yakın ve bazı yerlerde diğerlerinden biraz daha erken geliyor. Sony, PlayStation abonelik hizmetinin yeni sürümü için hedef yayın tarihlerini açıkladı.

Sony daha önce bu Haziran için yeni PS Plus’ın lansman penceresini belirlemişti, ancak Başkan ve CEO Jim Ryan bir blog yazısında yeni hizmetin bazı bölgelerde bir ay daha erken başlayacağını söyledi. İşte piyasaya sürüleceği yer ve aşağıdaki bölgelerin alacağı tarihler.

  • Asya (Japonya hariç): 23 Mayıs
  • Japonya: 1 Haziran
  • Amerika: 13 Haziran
  • Avrupa: 22 Haziran

Sony ayrıca PlayStation’ın toplam 30 pazar için 11 ek Avrupa ülkesine bulut akışı erişimini genişleteceğini duyurdu . Bunlar Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaristan, Malta, Polonya, Kıbrıs Cumhuriyeti, Romanya, Slovakya ve Slovenya’dır. Bu ülkeler, lansman sırasında yeni PS Plus’ın Premium Katmanını da sunacaklar.

Yeni PS Plus, hem PS Now hem de PS Plus’tan 700’den fazla oyunu üç katmanlı bir abonelik hizmetinde birleştirecek ve eski bulut akış hizmetini tamamen geçersiz hale getirecek. Essential Tier, şu anda ayda 10 ABD Doları, çeyrekte 25 ABD Doları veya yılda 60 ABD Doları olduğu için PS Plus kataloğunu sunacaktır.

Ekstra Katman, önceki katmandaki her şeyin yanı sıra ayda 15 ABD Doları, çeyrekte 40 ABD Doları veya yılda 100 ABD Doları karşılığında 400 indirilebilir PS4 ve PS5 oyunu sunar. Son ve en pahalı katman olan Premium Katman, önceki iki katmandaki her şeyi, ayrıca PS1, PS2, PS3 ve PSP’den yaklaşık 340 retro oyunu ve ayrıca sınırlı süreli oyun demolarını ayda 18 ABD Doları, çeyrekte 50 ABD Doları karşılığında içerir ve yılda 120 dolar.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.