Söylentilere göre bir ekstrem spor Apple Watch daha büyük ekrana, ‘güçlü metal’ kasaya sahip olabilir!

0
2

Apple, Apple Watch’un “ekstrem sporcular” için daha büyük bir ekrana ve daha sağlam bir tasarıma sahip olacak bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Raporda, spor modelin mevcut 45 mm saatlere göre yüzde 7 daha fazla alana sahip “yaklaşık 2 inçlik bir ekrana” sahip olacağı ve daha büyük bir pille çalıştırılacağı belirtiliyor. (45 mm – veya kabaca 1,77 inç – ölçümün saatin ekran boyutuna değil kasa boyutuna göre olduğunu unutmayın.)

Gurman, daha önce potansiyel bir sağlam Apple Watch hakkında rapor vermişti, ancak şimdi tahmin biraz farklı. Daha önce, Apple’ın Saatini, bazen dahili olarak “Explorer Sürümü” olarak adlandırıldığını söylediği kauçuk dış yüzeyle daha sağlam hale getirebileceğini söylemişti. Şimdi, planın “alüminyum yerine güçlü metal malzeme” ve “kırılmaya karşı daha dayanıklı bir ekran” içeren bir saat için olduğunu söylüyor.

Muhtemelen Apple, daha sağlıklı metal ve ekrana sahip bir saat yapıyor – paslanmaz çelik ve titanyum modelleri, daha ucuz alüminyum modellerde bulunan “Ion-X cam” ile karşılaştırıldığında bir “Safir kristal ekrana” sahip. Ancak bu saatler kesinlikle modayla ilgilenen insanları hedef alıyor gibi görünüyor.

Ekstrem spor versiyonu Apple’ın daha meraklı saatleri kadar lüks görünmese de Gurman, mevcut paslanmaz çelik modelin başlangıç ​​fiyatı olan 699 dolardan fazlaya mal olacağını söyleyerek onlar gibi fiyatlandırılacağını tahmin ediyor. Bu, sağlam akıllı saatler için sıra dışı bir şey değil – örneğin Garmin’s Epix 2, yaklaşık 900 dolardan satılıyor ve Fenix ​​7S modelleri 700 dolardan başlıyor. Ancak, Polar veya Coros gibi markaların diğer spor saatleri, tek bir şarjla günler veya haftalarca dayanabilir; bu, mevcut Apple Saatlerinin tipik olarak yapamayacağı bir şey. Garmin’in bazı saatleri, Apple’ın mevcut giyilebilir ürünlerinden daha gösterişli GPS özelliklerine de sahiptir.

Bloomberg ayrıca Apple’ın 2020’de piyasaya sürülen daha düşük maliyetli cihaz olan Apple Watch SE’nin yeni bir modeli üzerinde çalıştığını da bildiriyor. Bu mutlaka bir sürpriz değil, ancak bunu duymak güzel. Apple’ın en ucuz saati olan 199 $ Series 3, birkaç yıldır ciddi şekilde modası geçmiş durumda ve şirket, watchOS’un bir sonraki sürümünün bunu desteklememesine rağmen hala satıyor. Yeni bir SE’nin tanıtılması, Apple’a saat serisinin alt ucundaki garip fiyatlandırma durumunu düzeltme fırsatı verebilir.

Rapor, dayanıklı saat, SE ve gelecek Series 8 modellerinin hepsinin bu yılki çipe benzer performansa sahip yeni bir işlemci kullanacağını söylüyor. Ayrıca sıcaklığınızı ölçmek için sensörlere sahip olmaları bekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.