Uzun süredir çeşitli söylentilerle gündemde olan Spider-Man: No Way Home filmi için kötü haber geldi. İşte detaylar…

Merakla beklenen Spider-Man: No Way Home için geri sayım başladı. Şu sıralar daha önceki filmlerde Spider-Man karakterlerine hayat veren Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın dahil olacağı teorileriyle gündemde olan filmin vizyon tarihi yaklaştıkça yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Andrew Garfield, filmde rol almadığını açıkladı

Son dönemde filmin konusundan ve izleyicilere neler sunacağından çok bu ikilinin filmde rol alıp almayacağı konusu üzerinde duruluyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde yapımın Brezilya’da yayınlanan fragmanında dikkatli izleyiciler tarafından ilginç bir detay keşfedilmişti.

Fragmanda Örümcek Adam’ın Lizard, Sandman ve Electro’ya saldırdığı bir sahne mevcut. Bu noktada Lizard, kafasına görünmeyen bir karakter veya nesne tarafından darbe alıyor. Ancak bunun Tom Holland’ın canlandırdığı Spider-Man olmasının ihtimali yok.

Spider-Man: No Way Home
Spider-Man: No Way Home

Bu nedenle görünmez varlığın aslında Andrew Garfield ya da Tobey Maguire’in canlandırdığı Spider-Man karakterleri olduğu ve fragmandan silindiği iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak bunun bir hata mı yoksa gerçekten yapım ekibi tarafından izleyicilere verilen bir spoiler mı olduğu bilinmiyordu.

Bunun üzerine kısa süre önce birinci ağızdan serinin hayranlarını fazlasıyla üzecek bir açıklama geldi. Andrew Garfield, yakın zamanda GQ’ya verdiği röportajda teorilerin gerçeği yansıtmadığını ve yapımda herhangi bir şekilde rol almadığı açıkladı. Tabii bu 38 yaşındaki oyuncunun iddiaları yalanladığı ilk açıklama değil. Zira daha önce de filmde rol alması için kendisi ile kimsenin iletişime geçmediğini ifade etmişti.

Ardı ardına gelen yalanlamalara rağmen serinin hayranları ikilinin filmde görüneceğinden fazlasıyla emin. Hatta yayınlanan son fragmanda MJ, The Amazing Spider-Man’de Gwen Stacy’e oldukça benzer bir şekilde yüksek bir yerden aşağı düşüyor. Burada MJ’yi kurtarmak için bir Spider-Man eli uzanıyor. Dikkatli izleyicilere göre bu elin sahibi Andrew Garfield’ın canlandırdığını Spider-Man.