Spotify ve Netflix arasındaki ortaklık kuvvetleniyor. Netflix Hub özelliği sayesinde dizi ve film müziklerini Spotify’da bulabileceksiniz.

Netflix, geniş dizi ve film arşiviyle seyretme zevkimizin büyük kısmını oluşturuyor. Bazen tek oturuşta saatlerimizi geçirdiğimiz platformda bir çırpıda bir sezon bitirmiş olabilirsiniz. Netflix’teki içerikleri izlenebilir kılan ve onları daha çok sevmemizi sağlayan şeylerden biri müzikleri. Dizi ve filmlerin müzikleri sizde etki bırakıyorsa Spotify’ın Netflix dizi müziklerini bir araya getirdiği Netflix Hub sayfasını sık ziyaret edeceksiniz.

Soundtrack olarak da bilinen dizi albümleri üzerine özellikle Netflix’in kendi ürettiği içeriklerde fazlasıyla kafa yoruluyor. Eğer Netflix’te izlediğiniz dizilerin müziklerine kolayca erişmek istiyorsanız Spotify’ın Netflix Hub isimli sayfasında fazla uğraşmadan aradığınızı bulabileceksiniz.

Netflix Hub, Spotify’a şimdiden pek çok albümü getirdi

Netflix zaten yıllardır içeriklerinin müziklerini çeşitli dijital platformlarda yayınlıyor. Zira yayınlanan müzikler de projeye ek gelir sağlamış oluyor ve hayran kitlesini de memnun ediyor. Netflix ve Spotify arasında gerçekleşen yeni ortaklık ise içerikli ‘derli toplu‘ bir hale getirmekte. Netflix’in tüm platformlardaki uygulamalarına eklenen Netflix Hub kategorisinde pek çok dizinin müziklerine ulaşabiliyorsunuz. Özelliği görmek için uygulamadaki arama sekmesinden Netflix’i bulabilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

netflix hub

Hub’da şu an Stranger Things, La Casa De Papel, Narcos: Mexico, Outer Banks, Squid Game, tick, tick…Boom! Bridgerton, Cowboy Bebop, Virgin River ve On My Block gibi içerikler yer arıyor. Spotify bu içerik sayısının ilerleyen zamanlarda artacağı sözünü de kullanıcılarına verdi.

Bu özelliğin önemli detaylarından biri de bir reklam çalışması olmaması. Netflix’in ses içerikleri zaten yıllardır Spotify’da mevcuttu. Öyle ki Netflix’in Spotify profili 250.000 takipçiye ulaşmıştı ve bu hesap çalma listeleri konusunda düzenli çalışıyordu. Netflix Hub ile işler daha da düzene girdi ve hayranlar içeriklere daha çabuk ulaşabilecek. Özelliğe hem free, hem de premium kullanıcıları erişebiliyor.

netflix hub

Türkçe olmasa da Netflix Hub’ta podcast içerikleri de yer almakta. Bu içeriklerin sayısı da müziklere göre pek fazla değil. Ancak ilerleyen aylarda bu içeriklerin zenginleşmesine ve hatta Türkçe olmasına bile tanıklık edebiliriz.