Spotify’dan çok ses getirecek bir yenilik daha geliyor!

9

Spotify, sesli kitapları resmi olarak uygulamasına başka bir dinleme seçeneği olarak ekledi. Bugünden itibaren ABD’deki kullanıcılar, bir web bağlantısı aracılığıyla bağımsız satın alma işlemlerine izin veren özel bir bölüme sahip olacak. Lansman sırasında şirket, kütüphanesinin 300.000’den fazla kitap içereceğini söyledi.

Müzik ve podcast’lerin yanı sıra kendi bölümlerine ek olarak, sesli kitaplar ana sayfada önerilerinizde görünecektir. Sesli kitaplar sekmesine girdiğinizde, açılışta Spotify’dan bir seçki koleksiyonu göreceksiniz. Zamanla bu bölüm, hizmette sizin için önerilen diğer içerikler gibi etkinliğinize göre uyarlanacaktır. Hizmetin kitaplığı, sanatçılar, albümler, şarkılar ve podcast’ler gibi arama sonuçlarında da görünecek.

Bir sesli kitap seçtiğinizde, oynat düğmesinde başlığı henüz satın almadığınızı gösteren bir kilit simgesi görürsünüz. Satın alınan tüm kitaplar otomatik olarak kitaplığınızda görünecek ve çevrimdışı dinleme için uygun olacaktır. Podcast’ler gibi, hizmet de hız kontrolleri sunacak, böylece tercih ettiğiniz hızda dinleyebilirsiniz.

Spotify audiobooks- ixirweb.com

Spotify bir süredir bu yolda ilerliyor. Hizmet, 2020 baharında çeşitli ünlüler tarafından okunan Harry Potter’ın sesli bir versiyonunu sundu. Spotify daha sonra, sesli kitap platformu Spotify’ın Açık Erişim Platformundan (OAP) yararlanan ilk büyük yayıncılardan biri olduğu için Storytel abonelerinin hesaplarını akış hizmetine bağlayabileceklerini duyurdu. Teknoloji, yayıncıların ve içerik oluşturucuların mevcut oturum açma sistemlerini kullanırken içeriklerini Spotify üzerinden yayınlamalarına olanak tanır. Kasım ayında Spotify, içerik oluşturucular için 325.000’den fazla başlık ve araç içeren bir sesli kitap platformu olan Findaway’i satın aldı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın