Spotify’ın deneysel İstasyonlar uygulaması yakında artık olmayacak. Şirket, uygulamayı 16 Mayıs’ta kapatacağını söyledi. Uygulama ve web oynatıcı, küratörlü çalma listelerini radyo tarzı bir formatta dinlemenin bir yolunu sunduğundan, İstasyonlar ile Pandora oyun kitabından bir yaprak aldı. İstasyonlar 2018’de Avustralya’da çıkış yaptı ve ertesi yıl ABD’ye geldi. Uygulama şimdi App Store ve Google Play Store’dan kaldırıldı.

Şirket, kullanıcılar için “daha iyi dinleme deneyimleri yaratmak” için sık sık testler yaptığını söylüyor. Spotify, TechCrunch’a verdiği demeçte, “Spotify Stations Beta bu testlerden biriydi” dedi. “Mevcut özelliği kapatacağız, ancak kullanıcılar favori istasyonlarını kolayca aktarabilecek ve doğrudan Spotify uygulaması içinde benzer bir radyo deneyiminin keyfini çıkarabilecek.”

Stations kullanıcısıysanız, saklamak istediğiniz istasyonları Spotify uygulamasına taşıyabilirsiniz. Bunları kitaplığınızda Spotify İstasyonları adlı bir klasörde bulacaksınız.

Uygulamadan ve aerodinamik tasarımından hoşlananlar, bu hareketten dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir. Ancak şirket, ana uygulamadaki radyo özelliğinin de benzer bir özellik sunduğunu belirtti – herhangi bir sanatçıya, şarkıya, albüme veya çalma listesine göre geçici bir istasyon oluşturabiliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın