Starlink kullanıcıları artık terminallerini yola çıkarabilir!

0
0

Karavanda kamp yapmaktan veya hafta sonu gezilerinden hoşlanan insanlar, gece için alışveriş yaptıklarında artık internete erişmenin başka bir yoluna sahipler – Starlink donanımını dolaşmak ve ayda 135 dolar ödemeyi umursamadıkları sürece. Taşınabilirlik adı verilen yeni bir özellik, kullanıcıların evden uzakta olduklarında geçici olarak Starlink’i kullanmalarına olanak tanır.

ABD’de Taşınabilirlik aylık 25 ABD Doları tutarındadır. Bu, SpaceX’in kısa süre önce ayda 110 dolara çıkardığı normal hizmet ücretinin üstünde. Donanım, ön siparişi olmayanlar için şimdi 599 dolara mal oluyor.

Maliyetin ötesinde, Taşınabilirlik için birkaç başka sınır daha vardır. Örneğin, bir transatlantik yolculuğunda yanınızda bir terminal götürmeye değmez. Starlink, özelliğin yalnızca kullanıcılar kayıtlı hizmet adresleriyle aynı kıtada olduklarında kullanılabileceğini söylüyor. Starlink’i başka bir ülkede iki aydan daha uzun bir süre kullanırsanız, kayıtlı adresi o yargı bölgesindeki bir adresle değiştirmeniz gerekecektir.

Starlink henüz hareket halinde kullanımı da desteklemiyor, bu nedenle hizmet alanı içinde ve gökyüzünü net bir şekilde görebileceğiniz sabit bir nokta bulmanız gerekecek. Bu arada, Taşınabilirliğin “en iyi çaba temelinde” sunulduğunu söylüyor. Kayıtlı hizmet adreslerinde bulunan müşteriler, ağa öncelikli erişime sahip olacaklardır. Starlink, bir destek sayfasında, “Starlink’inizi yeni bir konuma getirdiğinizde, bu önceliklendirme, özellikle kullanımın yoğun olduğu veya ağ tıkanıklığı zamanlarında hizmet kalitesinin düşmesine neden olabilir,” diye yazdı Starlink.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.