Ukrayna’da Starlink uydu internetinin sivil kullanıcılar tarafından kullanımı sınırlıydı, bu da sivillerin toplu kullanımının orduya müdahale edebileceğini açıkladı.

Segodnya.ua kaynağına göre, Starlink terminallerinin iletişimin zor olduğu bölgelerde gönüllüler, sağlayıcılar ve çeşitli insanlar tarafından da kullanıldığı öne sürülerek bu karar hemen eleştirildi.

Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Devlet Servisi (Gospetssvyaz) şu mesajı yayınladı:

STARLİNK UYDU İNTERNETİNİN YOĞUN KULLANIMI, UKRAYNA ORDUSUNUN RADYO RÖLE EKİPMANININ ÇALIŞMASINI KISMEN ETKİLEYEBİLİR. BU NEDENLE, KRİTİK ALTYAPI TESİSLERİ HARİÇ, TÜKETİCİLERİN SPACEX’TEN AĞA ERİŞMEK İÇİN TERMİNALLERİN KULLANIMI SINIRLIDIR.

DEVLET ÖZEL HABERLEŞME

Şimdi, terminallerin kullandıkları frekanslarda çalışmasının diğer kullanıcıların çalışmalarını nasıl etkileyebileceğini öğrenmek için hesaplamalar ve bir dizi çalışma yapmayı planlıyorlar.

STARLİNK KULLANARAK İNTERNET KULLANIMIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR YAPAY YASAK VE KISITLAMADAN BAHSETMİYORUZ. TÜM VATANDAŞLAR VE İŞLETMELER, GEREKLİ TÜM PROSEDÜRLERİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN UYDU İNTERNETE ERİŞEBİLECEK.

DEVLET ÖZEL HABERLEŞME

Daha önce Ukrayna’da Starlink ofisinin görüneceği biliniyordu .

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.