Steam açıkladı: Oyuncular, hangi işletim sistemini tercih ediyor?

0
1

Steam, Ocak 2022 için gerçekleştirilen anket sonucunda hangi işletim sisteminin daha çok tercih edildiğini açıkladı.

Oyun dünyasının sevilen platformlarından Steam, aylık olarak gerçekleştirdiği kullanıcılarının ne tür işletim sistemi ve donanımı kullandığına ilişkin anketinin sonuçlarını açıkladı. Peki oyuncular, ocak ayında hangi işletim sistemini daha çok tercih etti? İşte ayrıntılar…

Steam açıkladı: Windows 11 yükselişini sürdürüyor

Geçtiğimiz yılın haziran ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Windows 11, gün geçtikçe popülaritesini artırıyor. Steam, Ocak 2022 için gerçekleştirilen donanım ve yazılım anketlerinde bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi.

Steam, Ocak 2022 için gerçekleştirilen anket sonucunda hangi işletim sisteminin daha çok tercih edildiğini açıkladı.

Steam’in paylaştığı anket sonuçlarına göre Windows 11, ocak ayında oyuncuların yüzde 13,56’lık bir kısmı tarafından tercih edildi. Aynı zamanda geçtiğimiz yılın aralık ayına kıyasla yüzde 3,41’lik bir artış yaşadı. Yeni sürümün sistem ve donanım gereksinimlerini ele alırsak, yaşanan artışın hiç de fena olmadığını söyleyebiliriz.

Oyuncuların en çok kullandığı işletim sistemi ise Windows 10. Ocak ayında oyuncuların yüzde 77,82’lik bir kısmı tarafından işletim sistemi, aralık ayına kıyasla yüzde 3,92’lik düşüş yaşayarak kullanıcılarının bir bölümünü Windows 11’e kaptırdı.

Steam işletim sistemleri

2009 yılında kullanıma sunulan Windows 7 ise güncelleme desteğinin kesilmesine karşın halen tercih edilen ve artış yaşayan oldukça nadir işletim sistemlerinden. Tercih edilme oranı geçtiğimiz yılın aralık ayına kıyasla yüzde 0,49 artan sürüm, ankete katılan oyuncuların yüzde 3,73’lük bir kısmı tarafından kullanılıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.