Kaynak kodlarında rastlanan bazı bilgilere göre Steam destekli Chromebook modelleri açığa çıktı. İşte o modeller…

Steam, ‘Borealis’ kod adına sahip Chrome OS için Aralık ayında geri dönecek gibi duruyor. Bu noktada, kaynak kodlarında bazı bilgilere rastlandı. Detaylar, işletim sisteminin Steam entegrasyonu için kararlı ve beta sürümlerine sahip olacağını ortaya koydu. Bu da Steam platformunun bazı Chromebook modellerine geleceğini gösterdi.

İlk olarak proje, iki yıl önce Google Ürün Yönetimi Direktörü açıkladığında belli olmuştu. Google, bu süreçte bir süre beklemede kaldı. Şimdi ise, uygulamanın geldiğine dair yeni kanıtlar var. Desteklenen Chromebook‘ların da bir listesi açıklandı.

Her Chromebook modeli Steam desteği alamadı

9to5Google’ın belirttiği üzere Google, desteklenen modelleri yakın zamanda bir kod değişikliğinin içerisine dahil etti. Liste şu ana kadar, Acer ve Asus Chromebook’lardan ve henüz piyasaya sürülmemiş Lenovo Chromebook’un yer aldığı cihazlardan oluştu.

steam-destekli-chromebook-modelleri-belli-oldu

Listede yedi adet Chromebook yer aldı. Bunların listesi ise şu şekilde:

  • Volta – Acer Chromebook 514
  • Volet – Acer Chromebook 515
  • Voxel – Acer Chromebook Spin 713
  • Delbin – ASUS Chromebook Flip CX5
  • Drobit – ASUS Chromebook CX9
  • Elemi – HP Pro c640 G2 Chromebook
  • Lindar – Lenovo’nun henüz piyasaya sürülmemiş Chromebook’u

Steam, yukarıda listede yer alan Chromebook modellerine hemen gelmiyor. Cihazınızın uygulamayı çalıştırmak için uygun işlemciye ve yeterli RAM’e sahip olması gerekiyor. Bu destek, 11. nesil Intel Core i5 ya da i7 işlemci ve en az 7 GB RAM istiyor. Bu da düşük fiyatlı Chromebook modellerini desteğin dışında bırakıyor.

Steam‘in kullanıma sunulmasından önce listedeki modellerin genişletileceği düşünülüyor. Chromebook‘lar için 2021‘in 4. çeyrek rakamları, pandemiden dolayı büyük bir artış gösterdi. Buna dayanarak Google‘ın bu duruma daha bir özen göstererek yaklaşması muhtemel duruyor. Şirket buna ek olarak, okulların cihazları tamir etme ve yeniden kullanma seçeneğine sahip olduğu düşüncesini kabul etti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.