Son zamanlarda kendisinden oldukça fazla söz ettiren Twitter, yeni CEO’su ile birlikte hızlı bir başlangıç yaptı. Steve Ballmer ise firmanın yeni küçük ortağı oldu.

Twitter yeni CEO’su Jack Dorsey ile büyük bir yükselişe geçti. İşten çıkarmaları gözardı edersek mikro blog hizmeti gerçekten de güzel işler çıkarıyor diyebiliriz. Twitter’ın yeni ve renkli CEO’sunun haricinde markaya bir başka ünlü isim daha dahil oldu. Steve Ballmer Twitter’ın resmen %4 ortağı konumunda. Bu şaşırtıcı gelişmeyi tabii ki yine Twitter’danöğreniyoruz. 2016 senesinde beklenen mali denge değişiminden önce bu yatırım CEO Jack Dorsey’in özellikle işine yarayacak.

Toplam 800 milyon dolarlık hisse

Twitter borsa değerlerine göre toplam 20 milyar dolar değerinde bir marka. %4 ise 800 milyon dolara denk geliyor. Ancak bu matematik hesabını günümüz değerlerine göre hesaplıyoruz. İşin ilginç yanı iseBallmer’ın hisse alımlarını ne zaman yaptığı ile ilgili net bir bilgimizin olmaması. Steve Ballmer’ın Twitter hisselerinin %4’üne sahip olduğunu kendisine ait olduğu resmi olarak onaylanmayan bir hesaptan atılan Tweetile öğrenildi. Ancak daha sonra Bloomberg Steve Ballmer ile iletişime geçip kendi ağzından hisse alımını onayladı.

Bloomberg’e göre Steve Ballmer hisse alımını aslında çok uzun zaman önce yapmadı. Hatta geride bıraktığımız hafta içinde bir gün bu işlem gerçekleşmiş olabilir. Bu da bugün hesaplanınca 800 milyon dolar olarak ortaya çıkan rakamın çok aşağısında olmayan bir rakama denk geliyor. Gerçekten büyük bir yatırım olan bu meblağ ile CEO Jack Dorsey 2016 senesindeki planlarını daha rahat ve geniş kapsamlı yapabilecek. Böylesi bir yatırımın ve ortaklığın gerçekleşmesinden sonra yeni yıl Twitter’ınsenesi olacak.