Merakla beklenen Steve Jobs filmi, çıkışından sonraki ilk haftasında beklenilen satış rakamlarına ulaşamadı. Steve Jobs filmi haftaya kötü bir başlangıç yaptı.

Apple’ın kurucularından Steve Jobs’ı konu alan film, 9 Ekim’de sınırlı sinemalarda gösterime girmiş, birçok otorite tarafından Oscar ödülleri alabilecek bir film olarak nitelendirilmişti. Steve Jobs, resmi çıkışını ise 23 Ekim itibariyle yaptı. Ancak yapılan satış rakamları pek iç açıcı değil.

Michael Fassbender’ın başrolünde bulunduğu Steve Jobs, ilk ulaşan rakamlara göre açılış haftasında 7.3 milyon dolar gelir elde etti. Oscarödüllü yönetmen Danny Boyle ve meşhur yazar Aaron Sorkin’in filmi şekillendirdiği düşünülünce ulaşılan bu rakam beklentilerin bir hayli altında. Aaron Sorkin daha önce Facebook’u anlatan The Social Networkfilminin senaryosunu yazmış, o film 225 milyon dolar gelir elde etmişti.

Yeni Steve Jobs kötü başladı

7.3 milyon dolarlık ilk hafta geliri, Ashton Kutcher’ın oynadığı Jobs filmin6.7 milyon dolarlık gelirine kıyasla biraz daha yüksek. Ancak çekim bütçelerine oranlandığında yeni Steve Jobs filmi düşük kalıyor. Ashton Kutcher’ın Jobs filmi 12 milyon dolar bütçeye sahipken, yeni film 30 milyon dolar bütçeli. Buna reklam sektörü giderleri de eklenince yeni filmin beklenen gelirleri 120 milyon dolar oluyor.

Filmin gişe gelirlerinde beklenen rakamlara ulaşabileceği bilinmez ancak çıkış haftasında sorun yaşayan tek film Steve Jobs değil. Vin Diesel’in The Last Witch Hunter filmi de 10.8 milyon dolar gelir ile beklentilerin biraz altında kaldı. Yeni Steve Jobs filmi 11 Aralık’ta Türkiye’de vizyona girecek.