Bilişim - Teknoloji

Steve Jobs ile ünlenen Seiko saat

steve-jobs-seiko-chariot-01.jpg

Seiko tarafından üretilen ve Steve Jobs ile ünlenen bir saat modeli, tekrar piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. İşte, sınırlı sayıda satışa sunulacak Seiko Chariot saatin detayları.

Apple’ın kurucusu ve CEO’su Steve Jobs’ın 1984 yılında Time Magazine’in kapak fotoğrafı için verdiği pozda taktığı Seiko saat bu sayede ünlü olmuştu. Jobs tarafından Apple’ın minimalist tasarım anlayışına yakın olduğu için tercih ettiğini düşünebileceğimiz Seiko Chariot, bir kez daha sınırlı sayıda satışa çıkıyor.

20 yıllık Apple tarihini 3 dakikada izleyin!

Apple’ın resmi websitesi geçtiğimiz günlerde 20 yaşında bastı. Firmanın websitesi kullanılarak…

Steve Jobs ile ünlü olan saat Seiko Chariot tekrar çıkıyor

Japon saat üreticisi Seiko’nun Chariot adını verdiği model, özellikle saat tarihçileri ve Steve Jobs hayranlarının ilgisini çekiyor. 33mm siyah kasa ve siyah kayışa sahip olan saatin kadran rengi ise beyaz ve iç tasarım oldukça sade. Steve Jobs tarafından takılan saatin Şubat 2016’da gerçekleştirilen bir müzayedede 42 bin 500 dolarlık fiyatla sahibini bulduğunu da belirtelim.

Şimdi ise Seiko, Tokyo perakende satış zinciri Nano Universe ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, hem orijinal 33mm hem de 37.5mm model seçenekleriyle ve beyaz ile siyah kadran renkleriyle Seiko Chariot saatini bir kez daha piyasaya sürüyor. 1,982 adetle sınırlı olacak saatin, sadece 300 tanesinin siyah olarak üretileceğini ifade ediliyor. Saatin fiyatının ise, renk veya boyut fark etmeksizin yaklaşık 180 dolar olacağı açıklanmış durumda.

Saati almak isteyenler içinse kötü bir haber vermemiz gerekiyor. Seiko Chariot 10 Mart itibarıyla sadece Japonya’da piyasaya sürülecek. Yani Japonya’ya gitme planınız ya da buradan seyahatten dönecek bir tanıdığınız yoksa saati elde etmeniz çok zor. Ayrıca saatin eBay’e düşeceğine de kesin gözüyle bakabiliriz ancak fahiş fiyatların istenmesi muhtemel.

:: Steve Jobs’ın da taktığı Seiko Chariot saatten almak ister miydiniz?

xiaomi,general,casper,lenovo

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.527 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com