Street Fighter 6 logosu tartışma yarattı! İşte tepkiler

0
1

Efsanevi serinin yeni oyunu Street Fighter 6 resmen duyuruldu. Oyunun logosu ise sosyal medyada tartışma yarattı.

35 yıldır varlığını sürdüren Street Fighter serisinin 6. oyunu resmen duyuruldu. Geliştirici Capcom, dün sosyal medya kanallarında Ryu ve Luke karakterlerinin bulunduğu bir tanıtım videosu paylaşırken; Street Fighter 6’nın çıkış tarihi ise henüz belli olmadı.

Son 1-2 yılda teknolojiden gıdaya, giyime kadar birçok sektörde logo değişimi oldu. Şirketler artık düz ve sade bir tasarım dilini benimsiyorlar. Bu kapsamda İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, Eylül ayında logosunu değiştirmiş ve 2 boyutlu hale getirmişti. Pringles, Skoda, KIA gibi markaların da küçük değişiklikler yaptığına şahit olmuştuk.

Street Fighter 6 logosu internetten mi alındı?

Logo değişim furyasına Street Fighter 6 katıldı. 1987’de yayınlanan ilk sürümden 2016’da çıkan Street Fighter V’e kadar logonun çizgisi korunmuştu. Ancak tasarımcılar yeni oyunda köklü bir yenilik yaparak seriyle özdeşleşen yazı tipini değiştirdiler. Ayrıca sürüm numarası artık Roma rakamlarıyla yazılmıyor.

street fighter logoları
Eski Street Fighter oyunlarının logoları

Yeni logoda “STREET FIGHTER” yazısı düz ve sade bir font ile yazılırken, oyun sürümü de “6” rakamıyla belirtiliyor. Baş harflerden oluşan “SF” yazısı da bir altıgenin ortasına konumlandırılırken, renk seçiminin sadece beyazdan yana kullanıldığını görüyoruz. Street Fighter hayranları ise bu değişimden hiç memnun değiller.

street fighter 6 logosu
Street Fighter 6 logosu

Aurich isimli bir grafik tasarımcı, Street Fighter 6’nın logosunun Adobe Stock’ta 80 dolara satıldığını ortaya çıkardı. “Stok logo sitesinde ‘SF’ kelimesini aratıp köşeleri biraz yuvarlamışlar ve sonra 6 eklemişler” diyen Aurich, 80 dolara satılan logoyla oyunun logosu arasındaki yakın benzerliği gözler önüne serdi.

Diğer yandan logoyu sade olması sebebiyle eleştirenler de çok fazla. İşte logoya gelen tepkiler…

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.