Surface Laptop Go’nun pil ömründen iyi haber!

0
2

Microsoft, Surface Laptop Go için bir güncelleme aldı. Bu noktada Windows 11 için pil ömrünü iyileştirdi. İşte detaylar…

Microsoft Surface Laptop Go, cihazın kararlılığı ve pil ömrünü artıran bir yazılım güncellemesi aldı. Güncellemenin ardından taşınabilir bilgisayar Windows 11 için pil ömrünü artıran özellikten yararlanabiliyor. Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi ya da daha yenisini çalıştıran cihazlar için en son güncellemede iki adet değişiklik uygulandı.

Microsoft, son güncellemeyle hata kontrolünü ele alarak cihaz kararlılığını iyileştirdi. Buna ek olarak grafik ve pil ömrünü iyileştirmek için Windows 11 özelliğini etkinleştirdi.

Surface Laptop Go, Windows 11 için pil ömrünü artırıyor

Microsoft değişiklik günlüğünde Surface Laptop Go‘nun güncellemenin ardından nasıl daha iyi pil ömrüne sahip olacağını belirtmedi. Destek sayfası, etkinleştirilmiş bir Windows 11 sürümünden bahsediyor ancak hangi özelliğin olduğunu listelemiyor.

surface-laptop-go-pil-omrunu-iyilestiren-guncelleme-aldi
Microsoft Surface Laptop Go

Eylül 2021‘de bir Microsoft Mechanics videosu, Windows 11 çalıştıran bazı cihazların neden Windows 10‘dan daha iyi çalıştığını açıkladı. Ön planda uygulamalara öncelik veren işletim sistemi de dahil olmak üzere, performansı artırmak için çeşitli özelliklerle birlikte çalışıyor. Bu videoda özetlenen özelliklerden birisinin, Surface Laptop Go modelinde pil ömründeki son iyileştirmede rol oynama imkanı var.

Surface Laptop Go‘ya gelen grafik kararlılığı, muhtemelen yeni Intel ekran sürücüsü 27.20.100.9621‘den kaynaklanıyor. Cihaza gelen güncelleme, Ayarlar içerisindeki Güncelleme ve Güvenlik aracılığıyla erişilebilen Windows Güncelleme ile sunuluyor. İsteğe bağlı güncellemeleri de görüntüle seçeneğine basarak açabiliyorsunuz.

surface-laptop-go-pil-omrunu-iyilestiren-guncelleme-aldi
Microsoft Surface Laptop Go

Güncellemeleri Windows Update aracılığıyla almazsanız, bağımsız üretici yazılımı güncellemesi ve sürücüler dosyası Microsoft‘un web sitesinde yer alıyor.