Sosyal medya

Suriyeli mülteci Facebook’a dava açtı!

suriyeli-multeci-facebook-dava-acti.jpg

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğraf yüzünden başına gelmedik iş kalmayan Suriyeli Mülteci Anas Modamani, Facebook’a dava açtı.

Sosyal medya platformlarında yaptığımız paylaşımlarda ne denli dikkatli olmamız gerektiği hatırlatan bir olay, bu kez Almanya’da yaşandı. Suriyeli mülteci Anas Modamani’nin Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğraf yüzünden başına gelmedik iş kalmadı.

Facebook’tan 13. yıldönümüne özel yenilikler!

Sosyal medya devi Facebook bu Cumartesi, yani 4 Şubat’ta tam 13. yılını dolduruyor. Bu yıl dönümü…

Suriyeli mülteci Facebook’a dava açtı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğrafı Facebook’ta paylaşan Anas Modamani, söz konusu bu fotoğrafın yerel ajanslarca terörist haberlerinde kapak olarak kullanılmasıyla büyük bir şok yaşadı.

Instagram yeniliklere doymuyor!

Instagram tarafından yakın zamanda kullanıcılara sunulacak yeni özellik, Android uygulamasının…

Haber ajansları ve asıl sorumlu olarak gördüğü Facebook hakkında davacı olan Modamani, bu durumu kendisi ve Suriyeli diğer herkes adına yapılmış büyük bir hakaret olarak nitelendiriyor.

Anas Modamani’nin avukatı söz konusu fotoğrafın yayılmasında ve erişilmesindeki asıl sorumlunun Facebook olduğunu iddia ederken, şirketi savunan avukatlar ise, tam tersi bu durumdan kişinin kendisinin ve haber ajanslarının sorumlu olduğunu söylüyorlar.

Facebook’a İnsanları Keşfet özelliği geliyor

Facebook uzun süredir varolan bazı özelliklerini tek bir çatı altında toplayan İnsanları Keşfet…

Henüz sonuçlanmayan bu davada Facebook’un avukatları mağdur Anas Modamani’nin kendilerinden, böyle bir şeyin imkansız olduğunu defalarca belirtmelerine rağmen, izinsiz kullanılan tüm fotoğrafların kaldırılmasını istediğini belirtiyorlar.

:: Siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.535 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com