İnternet

Tapu ve Kadastroda Yeni Dönem

Tapu Ve Kadastroda Yeni Dönem

Tapu sahiplerinin taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden yönetebileceği web- tapu sistemi hayata geçti.

Kayseri Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Erdoğan Büyükboyacı, tapu sahiplerinin taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden web- tapu sistemiyle yönetebileceğini söyledi.

“HER EVREDE SMS İLE BİLGİ VERİLECEK”

Sistemlerinde yapılan farklıkla alakalı konuşan Kayseri Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Erdoğan Büyükboyacı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tapu sahiplerinin taşınmazlarını, müdürlüklere gitmeden internet üzerinden yönetebileceği web-tapu sistemini hayata geçirdi. Büyükboyacı, “E-devlet doğrulama sistemiyle beraber kullanılabilecek uygulamada sisteme girenler taşınmazlarına ait bilgileri görüntüleyip, gerektiğinde karşı tarafın da görüntüleyebilmesi için yetki verebilecek. Tapu sahibi devir işlemleri öncesinde müracaatlarını web-tapu ile taşınmazları üzerinde işlem yapılmamasına yönelik beyanda bulunabilecek. Tapu sahipleri mevzubahis sistem üzerinden yapacağı işlemlerin her evresinde SMS ile bilgilendirilecek” ifadelerini kullandı. Büyükboyacı şöyle konuştu:

“RASTGELE BİR İŞLEM YAPILMADAN BEYAN VERİLEBİLECEK”

“Yurttaşlarımız https: //portal.tkgm.gov.tr adresinden e-devlet şifresiyle giriş yaparak web-tapu uygulamasına erişebileceklerdir. Yurttaşlarımız web-tapu uygulamasında bulunan tapu bilgisi al seçeneği ile taşınmazlarına ait takyidatlı tapu bilgilerini görüntüleyebilecekler, yetki ver seçeneği ile istedikleri taşınmazla alakalı başka birisine yetki verebilecekler, müracaat yap seçeneği ile Tapu Müdürlüğüne gitmeden müracaatlarını yapabilecekler ve ihtiyaç duyulan vesikaları taratarak sistem üzerinden gönderebilecekler. SMS ile deklarasyonlan tapu harcı ve döner anapara fiyatını online olarak yatırarak Tapu Müdürlüğü tarafından imza için SMS ile bildirilecek buluşma saatinde Tapu Müdürlüğü’ne gittikçe işlemlerini bitirebileceklerdir. Beyan kuruluş et seçeneği ile de dolandırıcılara ve düzmececiliğe karşı Tapu Müdürlüğü’ne gitmeden sistem üzerinden taşınmazları üzerinde rastgele bir işlem yapılmaması için beyan verebileceklerdir.”

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.527 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com