Önde gelen televizyon üreticisi TCL, 98 inç boyutundaki yeni televizyonunu nispeten uygun fiyatıyla duyurdu.

TCL geçen yıl XL adındaki yeni serisini duyurarak 85 inç gibi dev boyutlardaki televizyonları uygun fiyata alabileceğimizin müjdesini vermişti. Elbette burada uygun fiyat diye bahsedilen, LG ve Samsung gibi firmaların istediği fiyata göre uygun. TCL XL serisinin yeni üyesi tam 98 inç boyutundaki ekranıyla salonun adeta beşinci duvarı olmaya aday.

TCL’den nispeten uygun fiyatlı 98 inç televizyon

XL serisi ilk duyurulduğunda 85 inç ve ona yakın boyutlarda televizyonların piyasaya sürüleceği söylenmişti. Ancak serinin ilk üyesinde görüyoruz ki bu hedef, 13 inç artarak 98 inçe kadar ulaşmış. Kod adı 98R754 olan akıllı televizyon, Google TV üzerine geliştirilmesiyle iyi bir interaktif deneyim sunacaktır. 4K çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunan televizyon, oyuncular için de iyi bir seçim olabilir.

Önde gelen televizyon üreticisi TCL, 98 inç boyutundaki yeni televizyonunu nispeten uygun fiyatıyla duyurdu.
98 inç TCL 98R754

65 inç televizyonların fiyatları bile çok tuzluyken 98 inçlerin uygun fiyatlı olmasını bekleyemeyiz. Ancak firmanın iddiasına göre rakip üreticilerden (Samsung ve LG) 98 inç boyutunda televizyon almak istediğinizde TCL size daha cazip gelecek. Kod adı 98R754’ün net fiyatı esprili bir şekilde açıklandı. Televizyonun fiyatının 8000 doların altında, yani 7.999 dolar olacağı bilgisi paylaşıldı. Elbette bu sadece başlangıç fiyatı, ürün piyasaya sürüldüğünde çeşitli ekstralar da bulunabilir.

TCL yazılım konusunda pek iyi bir itibara sahip değil. Piyasaya sürülen diğer modellerin yazılımlarında çeşitli sorunlar ve ani takılmalar gözlemlenmiş ve firmanın başını ağrıtmıştı. Bu modelin Google TV yazılımıyla geliyor olması umut verici. Zira tanıdığımız Google TV işletim sistemi çoğunlukla iyi bir deneyim sunuyor. Bu kararın, firmanın sonraki ürünleri için de geçerli olup olmadığını daha sonra öğreneceğiz.

Önde gelen televizyon üreticisi TCL, 98 inç boyutundaki yeni televizyonunu nispeten uygun fiyatıyla duyurdu.
98 inç TCL 98R754

Şirket şu anda televizyonun teknik özellikleriyle ilgili fazla detay paylaşmadı. Bahsettiğimiz detaylarla birlikte televizyonun 4 adet HDMI girişine sahip olacağını da öğrendik. Firma ayrıca diğer planlarıyla ilgili ufak bilgiler de paylaştı. Bu yıl içerisinde TCL XL ailesine 8K çözünürlükte bir üyenin katılmasının hedeflendiği söylendi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.