Tesla hakkında bugün ortaya çıkan söylentiler şirketin Dogecoin ile ödeme seçeneğini test ettiğini ortaya koydu.

Dogecoin, en ikonik kripto para birimleri arasında yer alıyor. En eski meme parası olan Dogecoin, şaka olmaktan çıktı. Şimdi ise özel bir kullanıcı tabanına sahip bir kripto para birimi haline geldi. Bu kullanıcı tabanı, zamanının çoğunu Dogecoin geliştiricileri ile diyalog içerisinde geçirerek ağ için değişiklikler öneriyor. Bugün Dogecoin ve Tesla arasında yeni bir ödeme ortaklığı hakkında dolaşan iddialar var. DOGE, Tesla ödemelerinin söylenti haberleri, bugün Dogecoin değerini yükseltme aşamasında iyi gidiyor.

Elon Musk, Dogecoin için danışman rolü oynuyor

Dogecoin ve Tesla‘nın derin bir geçmişi var. Milyarder girişimci ve Tesla CEO’su Elon Musk, 2021‘in çoğunu Twitter’da DOGE meme’leri yaparak geçirdi. Hatta para birimine bir saygı göstergesi olarak Shiba Inu adlı kripto para birimini piyasaya sürdü.

Tesla hakkında bugün ortaya çıkan söylentiler şirketin Dogecoin ile ödeme seçeneğini test ettiğini ortaya koydu.

Dogecoin geliştirme ekibi için önemli bir kaynak oluşturuyor. Musk, değişiklikler hakkında tavsiyelerde bulunarak ve Dogecoin ekosistemini şekillendirmeye yardımcı olmak için bir danışman rolü oynuyor. Geliştiriciler de bunu yıllardır yaptığını ortaya koydu.

Musk, kripto para birimiyle ilişkisini ileriye taşımak istiyor

Bugün, Musk, Dogecoin ile ilişkisini yeni bir seviyeye taşımak istiyor gibi görünüyor. Bu noktada Dogecoin Tesla ödemeleri ufukta kendini gösterdi. Gün içerisinde Tesla‘nın Model X, Model Y ve Model 3 de dahil olmak üzere araçları için ödeme yöntemi olarak Dogecoin kullanılacağına dair iddialar dolaştı. Bu söylentiler, bir Dogecoin hayranının Tesla web sitesindeki Javascript kodlarının içerisinde Dogecoin içeren kodu bulmasının ardından geldi.

tesla-dogecoin-ile-odeme-secenegini-test-ediyor

Bu haber Elon Musk‘ın malları işlemenin bir aracı olarak kripto para birimi vizyonuyla uyumlu görünüyor. 2021 baharının başlarında Musk, Tesla‘nın araçları için Bitcoin ödemesi alacağını duyurmuştu. Bu o zamandan beri hiç gerçekleşmedi. Elon Musk, Bitcoin madenciliği için büyük enerji gereksinimini öğrendikten sonra bu planı anında tersine çevirdi.

Tesla‘nın Dogecoin ile ödeme seçeneği hakkındaki söylentiler henüz doğrulanmadı. Dogecoin, Twitter spekülasyonlarının bir sonucu ortalığı karıştırdı. Bu öğleden sonra platforma söylentiler hakkında binlerce tweet atıldı. Bu sırada da DOGE öğleden sonra yüzde 7 yükselişe geçti. Ticaret hacmi tarafında da ikiye katlandı. Bugün yaklaşık 1,6 milyar dolarlık DOGE el değiştirdi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın