Tesla, gecikmeleriyle ünlü Roadster’ı nihayet ön satışa sundu!

1

Daha önce defalarca ertelenerek tepkilere neden olan Tesla Roadster modeli için nihayet olumlu gelişmeler yaşandı.

Elon Musk, 4 yıl önce kendi Tesla Roadster aracını, SpaceX’in Falcon Heavy roketi ile birlikte Mars’a göndererek gündem olmuştu. Fantastik tanıtımla gündeme gelen araç için nihayet ilk adım atıldı. Ancak almak isteyenlerin önce yüklü bir miktar ayırmaları gerekiyor.

Tesla, Roadster için 50 bin dolar depozito istiyor

Tesla, uzun süredir beklenen Roadster aracını nihayet ön satışa sundu. Ancak depozitosu oldukça tartışma yarattı. Tesla oldukça çok geciken aracı için 50 bin dolar depozito bedeli koydu. Şirketin bu planı, kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı.

Elektrikli ve otonom araçlarıyla otomobil piyasasında boy gösteren Tesla, son dönemde aldığı erteleme kararları nedeniyle ciddi şekilde eleştiriliyordu. Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda otomobilin çıkış tarihinin 2023 yılına ertelendiğini ve bunun nedeninin de dünya genelinde yaşanan tedarik ve çip krizi olduğunu ifade etmişti.

Elektrikli otomobil dünyasının lideri konumunda olan Tesla, Roadster’ın ilk etapta 2020 yılında lansmanının yapılması ve daha sonra yollara çıkmasını istiyordu. Ancak o dönem Elon Musk yaptığı açıklamada otomobilin 2021 yılının sonuna ertelendiğini ifade etmişti. Ertelemeler silsilesi nihayet sona ermiş görünüyor.

Şirketin Tesla Roadster dahil olmak üzere birçok ürünü ile ilgili sürekli erteleme kararı alması da ciddi şekilde tepki çekiyor. Şirket daha önce Tesla Model S Plaid modelinin teslimatlarını ince ayar yapılacağı gerekçesiyle birkaç defa geciktirmişti. Bunun yanı sıra şirketin FSD yazılımına gelmesi beklenen çeşitli güncellemeler de uzunca bir süre ertelenerek kullanıcıların tepkisine neden olmuştu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.