The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, gerçekleştirdiği bir röportajda seriyi neden sıfırlamaya ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

4 Mart 2022 tarihinde tüm dünyada vizyona girecek olan ve Kara Şovalye’nin hikayesini beyaz perdede bir kez daha baştan ele alacak olan The Batman ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Geçtiğimiz günlerde toplamda 2 saat 55 dakika süreceği açıklanan filmin yönetmeni Matt Reeves, gerçekleştirdiği bir röportajda filmle ilgili bilinmeyenleri paylaştı ve serinin neden ‘reboot’ edildiğini açıkladı. Yönetmen, filmin genişletilmiş DC evreninin bir parçası olmayacağını belirterek, bunun da gerekçelerini anlattı.

Reeves, The Batman için Warner Bros’a baskı yapmış!

Ben Affleck’in Batman projesinde yönetmen koltuğundan ayrılmasından sonra, Matt Reeves ile filmi yönetmek için anlaşılınca, birçok kişi Ben Affleck’in Batman rolüne geri döneceğini düşünmeye başlamıştı. Buna karşın Reeves’in projenin başına geçmesinden kısa bir süre sonra, adını Twilight serisinden de anımadığımız Robert Pattinson ile anlaşıldı ve seri bir kez daha sıfırlandı. Böylece kara şovalyenin hikayesinin yeniden anlatılmasına karar verildi.

The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, gerçekleştirdiği bir röportajda seriyi neden sıfırlamaya ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 3 saatlik bir deneyim sunacağı açıklanarak hayranlarını sevindiren The Batman filmi ile ilgili yeni detaylar geldi. Filmle ilgili The Premiere ile bir röportaj gerçekleştiren Reeves, serinin neden yeni DC evreninin bir parçası olmadığını ve neden baştan ayağa yenilendiğini açıkladı.

Reeves, Warner Bros ile olan görüşmesinde istediği filmi yapmak için özgür olma şartı getirdiğini ve daha önce başlatılmış bir serinin ortasından çalışmak istemediğini açıkça söylediğini belirtti. Filmin ‘casting’ aşamasında, kendisinin de en çok sevdiği süper kahraman olan Batman’e yakışır seçimler yapmaya çalıştığını belirten yönetmen, karakteri baştan ele alırken Kurt Cobain’den ve 90’ların alt Rock türü olarak bilinen Grunge’dan esinlendiğini itiraf etti.

4 Mart tarihinde vizyona girecek olan The Batman filmini, tıpkı Nolan’ın üçlemesinde olduğu gibi iki devam filmi takip edecek. Filmde The Riddler karakterini Paul Dano, Selina Kyle/Catwoman karakterlerini ise Zoe Kravitz canlandıracak. Ünlü aktör Colin Farrell ise Penguen rolünde karşımıza çıkacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.