2021 yılının en popüler uygulamalarından TikTok, başta Avatar olmak üzere birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. İşte detaylar!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni özellikleri bünyesine katmaya devam ediyor. Kapanma döneminde tıklanma sayılarında son derece artış olan uygulama rakiplerine de örnek oluyor.

Şu an için geliştirme süreci devam eden TikTok Avatar özelliğinin bir benzeri, geçtiğimiz günlerde Instagram‘a da gelmişti. Avatar’ın yanında birçok yenilik getirecek sosyal medya platformu, kullanıcı etkileşimini artırmayı planlıyor.

TikTok Avatar özelliği profillere hareket kazandıracak

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra, geçtiğimiz gün Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla TikTok’un yeni özellikler üzerinde çalıştığını belirtti. Aralarında en çok dikkat çeken ise Avatar oldu. Avatar; başlıca Snapchat‘te Bitmoji, iOS‘ta ise Memoji adıyla görmeye alışık olduğumuz sembollere benziyor.

2021 yılının en popüler uygulamalarından TikTok, başta Avatar olmak üzere birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. İşte detaylar!

TikTok herkesin bildiği gibi görsellik ve videolarla ön plana çıkan bir uygulama. Kullanıcılar kendilerine benzeyen Avatar‘ları tasarlayarak uygulamada yer edinecekler. Saç rengi, yüz şekli, ağız yapısı ve daha fazla birçok seçeneği olan özelliğin ne zaman kullanılacağı şimdilik belirsiz durumda.

TikTok, Anahtar Kelime Filtreleme özelliği için kolları sıvadı

TikTok, diğer özelliklerinde de yine tanıdığımız ve kullanım kolaylığı sağlayacak yeni nitelikler üzerinde de çalışıyor. Bunlardan ilki Anahtar Kelime Filtreleme oldu. Twitter’da da yer alan bu özellik sayesinde kullanıcılar, anahtar kelimeleri filtreleyerek karşılarına çıkmasını istemedikleri videoları belirleyebiliyor.

İkinci yeni özellik ise ‘Sesli Canlı Yayın‘ oldu. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, artık kamera açmayıp sadece ses ile canlı yayın yapabilecekler. Yüzünü göstermeden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar için bu özellik oldukça işlevsel olacak.

Instagram’ın az sayıda içerik oluşturucular ile ücretli abonelik testi başlattığını duyurmasının ardından hamle yapan TikTok, aboneler, hikayeler ve canlı videolar da dahil olmak üzere takip ettikleri içerik oluşturucuların özel içeriğine erişmek için aylık bir ücret ödeyecek. İçerik oluşturucunun belirleyeceği ücrete bağlı olarak aylık 0,99 ABD Doları ile 99.99 ABD Doları arasında değişecek ve. kullanıcıya mor bir rozet verilecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.