Call of Duty Modern Warfare serisinin eski geliştiricilerinin piyasaya sunduğu Titanfall, satış rakamları ile göz dolduruyor. İşte Titanfall toplam satış miktarı!

 

Eski Call of Duty geliştiricileri tarafından kurulan Respawn Entertainment‘in geliştirdiği Titanfall, Electronic Arts tarafından piyasadaki yerini almıştı.

PC ve Xbox One için piyasadaki yerini alan oyun, daha sonra ise Xbox 360için piyasadaki yerini almıştı. 13 Mart 2014‘te piyasadaki yerini alan oyun, Online yapısı ile FPS severlerin beğenisini toplamıştı. Bu senenin mart ayında ise oyun ilk yılını kutlarken, tüm DLC’lerinin ücretsiz olmasıyla oyuncuların gönlünü bir kez daha almayı başarmıştı.

Respawn Entertainment‘in kurucusu Vince Zampella, Titanfall satışlarının 10 milyonu geçtiğini kişisel Twitter adresi üzerinden duyurdu. Bununla birlikte bu başarıya ait kutlama fotoğrafını da paylaşmayı ihmal etmedi. Fotoğrafta, oyunun geliştiricileri ile Respawn ofisindeki kutlamayı aşağıdan görebilirsiniz.

 

Özellikle PlayStation‘ın hit olduğu şu dönemde, Titanfall‘un sadece PC veXbox konsollarına çıkması, hikaye modu bulunmadığı halde 10 milyonun üzerinde satış yapması oyun dünyasında büyük başarı olarak kabul edilebilir. Titanfall 2 hakkındaki dedikodulara baktığımızda ise yeni oyunda hikaye modunun olması ve PlayStation 4‘e de gelebilir olması sebebiyle, bu rakam ilerde katlanabilir.

Kaynak : ShiftDelete