ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın sosyal medya uygulaması: Truth Social, App Store’daki yerini aldı. İşte uygulamanın detayları!

Sosyal medya platformları ile arasında sürekli bir gerginlik olan ve ABD seçimlerinde yaşanan olaylar sonrasında Facebook ve Twitter tarafından hesapları kapatılan eski ABD başkanı Donald Trump uzun süredir kendi sosyal medya uygulamasını piyasaya süreceğini dile getiriyordu. Birkaç ertelemenin ardından Truth Social uygulaması App Store’daki yerini aldı.

Truth Social ilk günden hatalara neden oldu!

Uygulamayı indiren bazı kişiler, hesap oluşturmak için doğum tarihi, e-posta veya telefon numarası girmeye çalıştığında hata mesajı ile karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar ise kayıt işlemini tamamladıktan sonra, bekleme listesine alındıklarına dair bir uyarı ile karşılaştı.

Trump'ın sosyal medyası: Truth Social

Twitter’a benzeyen Truth Social, muhafazakarların sansür endişeleri nedeniyle akın ettiği Parler, Gettr ve Rumble gibi alternatif bir sosyal medya uygulaması. Facebook ve Twitter, muhafazakar içeriği kasıtlı olarak bastırdıklarını uzun süredir inkar ediyor. Şirketlerin nefret söylemi ve şiddeti teşvik etmeye karşı kuralları var ancak kullanıcılar bu politikaların nasıl yorumladıkları konusunda aynı fikirde değil.

Eski bir Cumhuriyetçi Kongre üyesi olan TMTG CEO’su Devin Nunes, Fox News’e verdiği demeçte, şirketin uygulamayı Mart ayı sonuna kadar tam olarak çalışır hale getirme hedeflediğini söyledi.

Trump’ın hesapları neden kapatıldı?

6 Ocak 2021’de ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri, 2020 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinin sonuçlarını protesto etmek ve Trump’ın Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kongre’nin başkan seçilen Joe Biden’in zaferini reddetme talebini desteklemek için Washington, DC’de toplandı.

Trump destekçilerinin kongre binasını basması sonrasında, Trump’ın sosyal medya hesapları olayların büyümesini engellemek gerekçesiyle kapatıldı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.