Tuhaf EcommerceBytes taciz davasına karışan son eski eBay çalışanı suçunu kabul etti

0
0

Bu haftanın başlarında, e-ticaret şirketini eleştiren bir haber bülteninin yaratıcılarını taciz etmek için 2020 kampanyasına katılan yedi eski eBay çalışanından biri olan David Harville, son zamanlardaki en tuhaf bölümlerden birini sona erdiren beş federal suç suçlamasını kabul etti. teknoloji tarihi.

Haziran 2020’de ABD Adalet Bakanlığı, Harville de dahil olmak üzere altı eski eBay çalışanını siber taciz ve tanıkları kurcalamak için komplo kurmakla suçladı. Associated Press’in Perşembe günü bildirdiğine göre Harville, Ina ve David Steiner’ı hedef alan taciz kampanyasına karıştığını itiraf eden son çalışandı.

2019’da Massachusetts çifti, EcommerceBytes bültenlerinde eBay’i ilgilendiren davalar hakkında bir makale yayınladı. Şirket hakkında olumsuz olarak düşündüklerine yanıt olarak grup, diğer eylemlerin yanı sıra çifte korunmuş bir fetal domuz, canlı örümcekler ve bir cenaze çelengi göndermeyi içeren bir taciz kampanyası yürüttü. Ayrıca Steiners’a tehdit mesajları göndermek ve ev adreslerini çevrimiçi paylaşmak için sahte sosyal medya hesapları oluşturdular.

Adalet Bakanlığı’nın orijinal 2020 dosyasına göre, Harville’in kampanyaya katılımının bir parçası, Steiner’ın arabasına bir GPS izleme cihazı takma planını içeriyordu. Harville, planla suçlanan diğer eski çalışanlardan biri olan James Baugh ile birlikte yanlarında, ikisinin eBay yöneticilerini tehdit etmek için Steiners’ı araştırdıklarını göstermek için tasarlanmış sahte belgeler taşıdı.

Geçen Temmuz, bir federal yargıç, programda hüküm giyen yedi eski çalışandan ilki olan Philip Cooke’u 18 ay hapis cezasına çarptırdı. O zaman, ABD Bölge Yargıcı Allison Burroughs, tüm davayı “sadece deli” olarak nitelendirdi. Aynı yaz, Steiners, eski CEO Devin Wenig de dahil olmak üzere birkaç eBay çalışanını, “onları korkutmak, öldürmekle tehdit etmek, işkence yapmak, terörize etmek, takip etmek ve susturmak” için bir komplo yürüttükleri için dava etti. Wenig, kampanya hakkında bilgisi olduğunu yalanladı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.