WhatsApp erişim engeli bu sabah saatlerinde baş gösterdi. WhatsApp‘a girmek isteyen kullanıcılar, bir türlü bağlantı kuramadı. Sorunun ilk etapta WhatsApp sunucularında olduğu düşünülmüştü ancak durumun öyle olmadığı çok geçmeden anlaşıldı. Peki, WhatsApp’a erişim engeli neden uygulanıyor? WhatsApp neden çalışmıyor?

Facebook, Twitter ve YouTube engellendi!  WhatsApp’a erişim engeli!

Bugün sabah saatlerinde yaşanan siyasi olaylardan dolayı WhatsApp başta olmak üzere; Facebook, YouTube ve Twitter gibi sosyal medya sitelerine ülküde bilgi kirliliği yaratılmaması adına idari tedbir uygulanarak engelleme geldi. WhatsApp erişim engeli ne zaman kalkacak? sorusu şimdilik kafaları kurcalıyor.

En iyi VPN uygulamaları

Şimdilik WhatsApp erişim engeli hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. BTK’nın sitesinde yasaklı site sorgulama yaptığımızda ise “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından uygulanan bir karar bulunamadı.” uyarısını alıyoruz. Konuyla ilgili gelişmeler ilerleyen saatlerde tahminlerimize göre gelecektir..

Güncelleme: Başbakan Binali Yıldırım, erişim engelleri için açıklama yaptı. Binali Yıldırım; “Güvenlik açısından bazen bu tür tedbirlere başvurulabilir. Tehlike geçtikten sonra her şey normale döner” dedi.

Bu açıklamadan, engellemenin kısa süreli olduğunu çıkarabiliriz. Bakalım erişim engelleri ne zaman kalkacak? 

Güncelleme 2: WhatsApp erişim engeli kalktı.