Bilim

Türksat 4B Uydusu Bu Gece Fırlatılıyor!

Yeni haberleşme uydusu Türksat 4B, bu gece uzaya fırlatılacak. Peki, Türksat 4B ne gibi artılar sunacak? İşte uydu üzerinden interneti yaygınlaştıracak Türksat 4B uydusunun detayları.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2014 Haziran ayında tamamlanan Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 4B’nin 16 Ekim yanibugün Türkiye saati ile 23:40’ta uzaya fırlatılacağını açıkladı. Türksat 4B uydusu Kazakistan Baykonur Fırlatma Üssü’nden uzaya gönderilecek. Peki,Türksat 4B uydusu ne gibi artılar sunacak?

Türksat 4B uydusu internet kullanımını yaygınlaştıracak

Türksat 4B uydusu “ka” bandı üzerinden internet erişimi için kullanılacak.Türksat 4B ile kapasitenin artması ve bu sayede uydu üzerinden internetkullanımının yaygınlaşması bekleniyor. Türksat 4B’nin “ka” bandı sayesindemaliyeti düşük ve yüksek hızlı internet sunulacağının altı çiziliyor. AyrıcaTürksat 4B uydusunun toplamda 3 Gbps veri haberleşme kapasitesinin bulunduğu ve “ka” bandında 792 MHz hızında ek kapasite ile canlı yayınların aktarımında kullanılacağı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Türksat 4B uydusu uzaya fırlatıldıktan sonra 50 derece doğu yörüngesine yerleştirilecek. Bu sayede Türkiye’nin 50 derecede bulunan ilk uydusu olma özelliğini taşıyacak. Türksat 4B uydusunun kapsama alanında, Avrupa,Asya, Afrika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler bölgeleri yer alacak.

İlgili Haberler
Bilim

Mars’a isim gönderen Türk sayısı açıklandı

BilimBilişim - Teknoloji

Avrupa’nın navigasyon uyduları günlerdir çalışmıyor

Bilim

Dolandırıcıların yeni yöntemi! Bu numaralara dikkat!

Bilim

AltinFiyatlari.biz: Tüm altın türlerine ait grafikler ve canlı fiyat ekranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir