Twitch kullanıcılarının ve içerik üreticilerinin uzun bir süredir beklediği bir yenilik, video akış platformu tarafından devreye sokuldu.

Twitch, son yıllarda o kadar devasa bir video akış platformu haline geldi ki kullanıcı sayısının ulaştığı boyut, hem haklı hem de haksız birçok tartışmayı ve suçlamayı da beraberinde getiriyor. Her gün binlerce farklı kullanıcının ve içerik üreticisinin uzaklaştırıldığı platformla ilgili önemli bir değişiklik yapıldı. Bu anlamda artık Twitch’te yer almayan kullanıcılarla ilgili bir bilgilendirme mesajı yayınlanacak.

Twitch’te ulaşılamayan profillerle ilgili bilgi verilecek

Bu hafta içerisinden resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir duyuru yayınlayan Twitch yönetimi, yeni dönemde Twitch kullanıcılarının silinen veya askıya alınan bir kanalı ziyaret ettiklerinde bir mesajla karşılaşacaklarını açıkladı. Bu mesaj, kanalın askıya mı alındığını, Twitch tarafından mı yasaklandığını yoksa kullanıcı tarafından bizzat mı kapatıldığını açıkça belirtecek.

Twitch kullanıcılarının ve içerik üreticilerinin uzun bir süredir beklediği bir yenilik, video akış platformu tarafından devreye sokuldu.

Twitch tarafından yapılan açıklamaya göre eğer kalan Twitch tarafından banlanmışsa, ‘Bu kanal, Twitch’in Topluluk Kuralları veya Hizmet Şartları’nın ihlali nedeniyle şu anda kullanılamıyor’ şeklinde bir ibare yer alacak. Tıpkı geçmişte olduğu gibi hatalar küçük bir Twitch hayaleti simgesi ve arka planda yer alacak ve benzer nitelikteki kanallara yönlendirme sağlanacak.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz dönemde Twitch kullanıcıları, bir kanala ulaşamadıklarında, ‘Üzgünüz. Bir zaman makineniz yoksa bu içerik kullanılamaz‘ gibi bir mesajla karşılaşıyorlardı.

Bu mesaj, sadece kanala erişelemediğini belirtiyordu ve kullanıcının Twitch tarafından banlanıp banlanmadığını göstermiyordu. Bu sayede kullanıcılar, takip ettikleri kanala tekrardan erişip erişemeyeceklerini öğrenmiş olacak. Buna karşın ünlü video akış platformu, kanalın ne sebeple banlandığını göstermeyi şu an için düşünmüyor. Yeni dönemde yasaklanma sebebinin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.