Twitter artık işletmelerin size, onları nerede bulacağını söylemesine izin veriyor!

0
2

Twitter, önemli bilgileri Twitter profillerinin üst kısmına yerleştirebilen, gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler için yararlı olan yeni bir özelliğe sahip.

Bugün yaygın olarak kullanıma sunulan yeni Konum Spot Işığı özelliği, işletmelerin mağaza saatleri ve adresi, yol tarifi içeren bir Google Haritası ve bir işletmeyle telefon veya Twitter doğrudan mesajlaşma yoluyla hızlı bir dokunma seçeneği gibi bilgileri eklemesine olanak tanıyor.

Konum Spot Işığı, müşterilerin bir mağaza kapanmadan önce kahve içmek için üç blok yürümek için yeterli zaman olup olmadığına karar vermelerini daha kolay ve hızlı hale getirebilir. Bir işletmeyi doğrudan bir harita uygulamasında aramak daha hızlı olsa da, pandemi bize bir şey öğrettiyse, o bilgi doğru veya güncel olmayabilir.


“Twitter’ın üzerinde çalıştığı daha geniş bir iş merkezli özellik grubunun parçası”

İşletmeler, yerel yasalara uymak veya çalışanlarını korumak için saatleri anında ayarlamak zorundaydı, bu nedenle sosyal medya, bir işletmenin durumunun ne olduğunu bilmenin fiili yolu haline geldi. Instagram ve Twitter gibi yerler, işletmelerin müşterileriyle hızlı bir şekilde bağlantı kurabileceği kolaylık sağlarken, Google Haritalar ve Yelp gibi kaynaklar işletmelere daha az kontrol sağlayacaktır.

Bu özelliklerden bazıları, Twitter’ın geçen yıl tanıttığı Hakkında Modülünde zaten mevcuttu, ancak yalnızca sınırlı sayıda işletmenin bundan yararlanmasına izin verdi. Artık Hakkında Modülü Location Spotlight’ın bir parçası olduğuna göre, dünya çapında profesyonel Twitter hesapları olan işletmeler için kullanılabilir. Bunların tümü, bazı markaların Twitter’da ürün satmasına, Shopify mağaza entegrasyonuna ve QVC tarzı canlı yayınlara izin veren yeni Mağaza Modülü de dahil olmak üzere Twitter’ın üzerinde çalıştığı daha geniş bir iş merkezli özellik setinin parçası.

Twitter’ın profesyonel hesapları genişletmek için başka hizmetleri de var. Performansı izlemek için yaklaşan bir “Profesyonel Ev” özelliği, profil spotlarının planlı bir şekilde genişletilmesi var ve şirket, platformunun nasıl kullanılacağına ilişkin eğitim oturumları düzenlemeye başlayacak.

İşletmenizin Twitter hesabına Location Spotlight eklemekle ilgileniyorsanız, akıllı telefonunuzda şu adımları izleyin:

Twitter uygulamasında Profilinize gidin ve Profili düzenle üzerine dokunun.
Altta, Profesyonel profili düzenle'ye dokunun. (Bunu yalnızca zaten profesyonel bir hesabınız varsa görürsünüz.)
Dokunmanız gereken “Profil Spot Işığı” adlı bir bölüm göreceksiniz.
Konum geçiş anahtarına dokunun, ardından işletme adresinizi, çalışma saatlerinizi, web sitenizi ve iletişim bilgilerinizi girin. (Bu, Twitter hesap sayfanızda herkese açık olarak gösterilecektir.)
Her şeyi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ üst köşedeki Yayınla'ya dokunun. Müşteriler artık sağladığınız tüm bilgilere erişebilir, açık olup olmadığınızı net bir şekilde gösterir ve yol tarifi almaktan veya sizinle iletişime geçmekten bir adım uzaktadır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın