Twitter, verilerinizi nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olmak için gizlilik politikasını yeniledi, ancak bunun yeterli olduğuna ikna olmadı. Sosyal ağ, yeni politikanın daha zor kısımlarını daha basit terimlerle anlamanıza yardımcı olacağını umduğu bir Data Dash oyunu başlattı. Özünde, köpeğinizin Verilerini istenmeyen reklamlar (doğal olarak kediler için) etrafında yönlendirmenizi, spam DM’lerde gezinmenizi ve trollerden kaçınmanızı sağlayan basit bir platform oyunudur. Bir seviyeyi tamamladığınızda Twitter’ın yaklaşımı ve deneyimi nasıl kontrol altına alabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Data Dash, hardcore oyunculara tam olarak meydan okumaz ve mekanikler biraz kabadır. 8-bit retro tarzı sevimli (orijinal değilse), ve kolay oynanış, hayal kırıklığı içinde pes etmek yerine bir şeyler öğrenmenizi daha olası kılıyor.

En büyük sorun sadece ton olabilir. Oyun glib olsa da, uğraştığı sorunlar potansiyel olarak ciddidir – taciz veya nefret söylemi hedefi olan insanların bundan zevk alacağından şüpheliyiz. Data Dash, daha çok, ayıltıcı gerçekle karşılaşmadan önce gizlilik kavramlarına kafa yormak isteyen yeni başlayanlar ve diğer masumlar için.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın