Twitter, temalı istasyonlar ve günlük özetlerle Spaces’ı canlandırmayı umuyor!

0
1

Twitter, Spaces sesli sohbet odalarını elden geçiriyor. Şirket, TechCrunch’a sosyal medya uygulamasındaki Spaces sekmesi için bir deney geliştirdiğini onayladı. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini söylemese de, Watchful’dan test kodunun erken ekran görüntüleri, önemli özellik eklemeleri ile revize edilmiş bir arayüzde ipucu veriyor. Temalı istasyonlara (müzik veya spor gibi) göz atabilir veya bir kısım içerikle kişiselleştirilmiş günlük özet oynatabilirsiniz.

Şirket, TechCrunch’ı ekranların eski olduğu ve nihai üründe gördüklerinizi yansıtmadığı konusunda uyardı. Yenileme, ilgili sohbet odasını hızla bulmanıza yardımcı olan konu etiketleri için Spaces’ın desteğinden yararlanıyor gibi görünüyor.

Yeniden düşünmek, yeni gelenlerin Spaces’i keşfetmelerine yardımcı olabilir, onu tartışmalara sıklıkla egemen olan iş ve kripto para birimi kullanıcılarının ötesine genişletmekten bahsetmiyorum bile. Şu anda Spaces’ı kaç kişinin kullandığı net olmasa da, mevcut arayüz daha çok deneyimli kullanıcılara yönelik.

Güncellemenin zamanında olup olmadığı başka bir konudur. Sesli sohbet odası fenomeni, öncü Clubhouse’un stratejisini değiştirirken personelini işten çıkarmasıyla ivmesinin bir kısmını kaybetti. The Washington Post tarafından elde edilen dahili veriler, Spaces’ın geçen yaz Temmuz 2021’e kadar 1 milyonun altında kullanıcıyla zaten düşüşte olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, sesli sohbet balonu bir süre önce ortaya çıkmış olabilir ve Spaces’in yeniden tasarımının yardımcı olacağının garantisi yok.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın