Twitter, yazarların ‘Notlar’ ile uzun biçimli içerik yayınlamasını istiyor

0
2

Twitter, uzun süredir konuşulan uzun biçimli yazma özelliğini sonunda gösterdi. Şirket, yazarların karakter sınırlaması olmadan Twitter’da serbest biçimli içerik yayınlamasına izin verecek yeni bir “Notlar” özelliğini test etmeye başladığını doğruladı.

Notlar, esasen, tipik bir tweet sınırlaması olmaksızın Twitter’da görünen blog gönderileridir. Karakter sınırlaması yoktur ve yazarlar bir Nota fotoğraf, video ve diğer tweet’leri gömebilir. Yazarlar ayrıca Notlarını tweet’ler aracılığıyla paylaşabilirler ve yayınlanan Notları Twitter profillerinde görünür.

Notlar, yazarların takipçileriyle nasıl etkileşime girdiğini önemli ölçüde değiştirebilir ve onlara tipik bir tweet fırtınasından daha fazla esneklik sağlayabilir. Twitter’ın yayın yönetmeni Rembert Browne, lansmanı açıklayan bir Notta, Notes’un yazarlara başka bir yerde yazı yayınlamak ve Twitter’da paylaşmak zorunda kalmadan uzun ileti dizilerine bir alternatif sunmayı amaçladığını yazdı. Browne, “Şirketin ilk günlerinden beri, yazarlar çalışmalarını paylaşmak, fark edilmek, okunmak, sohbet yaratmak için Twitter’a güvendiler.” dedi. “Notes ile amaç, bu eksik parçayı doldurmak ve yazarların arzu ettikleri başarıyı bulmalarına yardımcı olmaktır.”

Şimdilik, bu özellik Kanada, Gana, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nden “küçük bir yazar grubu” tarafından kullanılabiliyor, ancak şirket geri bildirim topladıkça test grubunu sonunda genişleteceğini söylüyor. Notes, Twitter’ın yazarlar için özellikler oluşturmaya yönelik daha kapsamlı girişiminin bir parçası. Şirket ayrıca geçen yıl satın aldığı haber bülteni şirketi Revue’nin adını Twitter Write olarak değiştirdi. Şimdiye kadar, Revue haber bültenlerinin Notes’a nasıl dahil edilebileceği belli değil.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın