Twitter’ın zirvesinde yeni bir sarsıntı yaşanıyor. CEO Parag Agrawal, “ekibi farklı bir yöne çekmek” için şirketin tüketici ürünleri genel müdürü Kayvon Beykpour’u görevden aldı. Şirket, şirketin gelir genel müdürü Bruce Falck’ın da ayrıldığını doğruladı. Yedi yıldır şirkette olan Beykpour, o sırada babalık iznindeydi.

Sarsıntı, Twitter maliyetleri düşürmeye çalışırken, işe alımda şirket çapında bir duraklama ile birlikte geliyor. A, şirketin “çoğu işe alımı duraklattığını” ve “işçilik dışı maliyetleri geri çektiğini” söyledi. Şirketin Elon Musk’ın şirketi satın alma teklifini kabul etmesinden bu yana sarsılan Twitter’da muhtemelen daha fazla belirsizliği artıracak. Agrawal’ın çalışanlara şirketin mevcut yöneticilerinin Musk’ın platformu hangi yöne götüreceğini bilmediğini söylediği bildiriliyor. Musk, Twitter’ın mevcut yönetimine güvenmediğini ve anlaşmanın ne zaman biteceği konusunda aklında yeni bir CEO olduğunu söyledi.

Tüm bunlara rağmen, Agrawal kendi başına büyük değişiklikler yapıyor. En önemlisi, uzun süredir Twitter içinde ve dışında sevilen bir ürün yöneticisi olan Beykpour’u işten çıkararak. Ayrılışıyla ilgili bir gönderide, “Gerçek şu ki, Twitter’dan ayrılmayı böyle ve ne zaman hayal ettiğim değildi ve bu benim kararım değildi” diye yazdı. “Parag, takımı farklı bir yöne götürmek istediğini bana bildirdikten sonra ayrılmamı istedi.”

The New York Times’ın bildirdiğine göre, Agrawal bir notta şirketin gelir ve kullanıcı büyümesi için hedeflere ulaşamamasından bahsetti. Musk, platform için daha da agresif hedefleri olduğunu açıkça belirtti. Kısa süre önce, Twitter’ın kullanıcı tabanını 2028 yılına kadar yaklaşık bir milyar kullanıcıya çıkarmayı planladığını belirtti.

Maliyetleri azaltmak isteyen tek büyük platform Twitter değil. Meta ayrıca işe alım planlarını geri çekmeyi planladığını ve Reality Labs bölümündeki bazı projeleri sonlandırdığını söyledi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın