Uber, bu yaz dokuz ABD şehrine ortak yolculukları geri getirecek

0
1

Uber, pandeminin ilk aylarında bir güvenlik önlemi olarak paylaşılan yolculuk hizmetini (Uber Pool) askıya aldı. Ancak şirket, bugünden itibaren New York City, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Phoenix, San Diego, Portland, Oregon, Indianapolis ve Pittsburgh’da mevcut olan UberX Share adlı yeni bir ad altında özelliği yeniden başlattı. Bu resmi lansman, pilot testin bir parçası olarak yalnızca Miami’de mevcut olduğu Kasım ayında daha sessiz bir çıkışı izliyor.

Yeni paylaşılan yolculuklar özelliği, Uber’in pandemi öncesi araç paylaşımı özelliğine benzer, ancak ek bir nakit teşviki ile. UberX Share’i seçen biniciler, aynı yöne giden başka bir yardımcı biniciyle eşleştirilecek. Uber’in web sitesinde yer alan bir rehbere göre, Uber, yolda harcanan güçlük ve ekstra zaman karşılığında binicilere toplam ücrette yüzde 20’ye kadar ve Uber Cash’te 2 dolara kadar indirim sağlayacak. Biniciler bir yardımcı binici ile eşleşmese bile, yolculuklarında yüzde 5 peşin indirim alacaklar.

Uber’in geçmişteki carpool hizmetinin bir dezavantajı, yolcuların beklediklerinden çok daha uzun bir yolculuğa çıkmalarıydı. Şirket, UberX Share yolculuklarının eşdeğer bir solo yolculuktan sekiz dakikadan daha uzun olmamasını sağlamak için hizmeti güncellediğini iddia ediyor.

UberX Share, özellikle kısa veya acil olmayan bir yolculuksa, bütçe bilincine sahip sürücüler için çekici olabilir. Ancak bu özellik, paylaşılan yolculuklarda yolcu başına bireysel yolcu taşımaktan daha az kazandığı bildirilen geçmişte sürücüler için sorun yarattı. Sürücüler ayrıca, yolculuk başına birden fazla indirme ve kalkışı koordine etme ek işini de yapmak zorundadır.

Şirket, bu sefer daha sürücü dostu olabilecek birkaç değişiklik yaptı. Yolcular yalnızca kendileri için UberX Share yolculukları talep edebilir ve yolculuk başına yalnızca bir diğer yardımcı binici katılabilir. Uber Pool, sürücülere iki koltuk rezervasyonu yapma seçeneği verdi ve çok yoğun zamanlarda sürücüleri birden fazla yardımcı sürücüyle eşleştirebilirdi. Yeni değişiklikler muhtemelen herkes için daha az telaşlı bir ortak sürüş deneyimi yaratacaktır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın