Yeni nesil taksi ve araç kiralama servisi olan Uber, harita servisleri için TomTom ile anlaştı. Uber’in TomTom ile yaptığı anlaşmanın detayları haberimizde.

Yeni nesil özel araç ve taksi çağırma hizmeti olan Uber, Hollanda merkezliTomTom ile anlaştı. Yapılan anlaşmada TomTom‘un harita hizmetlerinikullanacak olan firma, daha önce de çeşitli çalışmalar yapmıştı.Microsoft’un hizmetlerinden Bing‘de çalışan 100 kişiyi daha öncesinde işe alan Uber, hizmet kalitesini arttırmayı planlıyor.

Nokia ile daha öncesinde anlaşmaya çalışan Uber, Here Maps uygulaması için 3 milyar dolar teklif etmişti. Fakat Alman otomobil üreticileri bir araya gelerek satın aldığı için teklifi geçersiz sayıldı. Bu yeni anlaşma sayesinde300’den fazla şehirde hizmet kalitesini arttırmayı planlayan Uber, TomTomsayesinde detaylı trafik ve harita bilgilerini edinmiş olacak.

uber-tomtom2

Uber ile TomTom arasında yapılan anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı. Anlaşmanın şartları şuan için gizliliğini korusa da Uber’in bu anlaşma için TomTom’a ne kadar bir ücret ödediği ise merak ediliyor. Ülkemizde şuan için Google Haritalar hizmetini kullanan Uber, bu anlaşmadan sonra TomTom’un harita hizmetini kullanıma sunabilir.