Ubisoft tarafından yapılan resmi açıklamayla, yeni dönemde merakla beklenen iki oyunun 2023 yılına ertelendiği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Rocksmith+’ın ertelendiği haberine basına duyuran Fransız oyun şirketi Ubisoft, iki erteleme haberiyle daha gündemde. Şirket, yaptığı açıklamayla birlikte, Prince of Persia: Sands of Time Remake ve The Division Heartland oyunlarını 2023’e ertelediğini duyurdu.

Ubisoft iki yeni oyununu daha 2023’e erteledi

Geçtiğimiz günlerde merakla beklenen müzik oyunu Rocksmith+’ın erteleme haberiyle oyuncuları üzen şirket, iki farklı erteleme haberiyle gündemde. Buna göre Prince of Persia serisini yeniden başlatacak olan ve ilk oyunun yeniden yapılmış versiyonu olan Prince of Persia: Sands of The Time Remake ve The Division’ın öncesinde yaşananları anlatması beklenen The Division Heartland’ın piyasaya çıkma tarihi 2023 olarak değişti.

Her ne kadar erteleme haberleri oyuncular tarafından genelde öfke ve hayal kırıklığı ile karşılansa da, özellikle Prince of Persia cephesinde durum böyle olmadı. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında duyurulan Prince of Persia: The Sands of Time Remake, hem oynanışı hem de hiç de yeni nesil durmayan grafikleriyle büyük tepki çekmişti.

Oyuncular tarafından piyasaya çıkmaya hazır olmadığı düşünülen yapım, böylece yaklaşık 1.5 senelik bir geliştirme süreci daha kazanmış oldu. Gelen erteleme sonrası oyunun resmi Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yayınlayan Ubisoft, yapımın halen geliştirilmekte olduğunu ve oyunculara sabırları için teşekkür ettiğini belirtti. Tweet’in altına yorum yapan oyuncular, erteleme haberini memnuniyetle karşıladı.