Google’ın Pixel Watch’ı, akıllı saatin üç modeli Bluetooth Özel İlgi Grubu’ndan (SIG) onay aldığından, bugün piyasaya sürülmeye bir adım daha yaklaşıyor.

Son birkaç hafta içinde, özellikle ön sürüm birimleri birkaç kişinin eline geçtiğinden, Google’ın ilk birinci taraf Wear OS cihazı hakkında çok şey öğrendik. Artık, hem York Peppermint Patty’yi andıran kendi tasarımı hem de Fitbit’ten büyük ölçüde ödünç alınan fitness sensörleri ve kordonlu saat gibi Pixel Watch’ın neye benzediği hakkında kesin bir fikrimiz var.

Şu anda bize kalan en büyük sorular Pixel Watch’ın yazılımı, dahili donanımı ve çıkış tarihiyle ilgili. Bu ikinci cephede, dünyanın herhangi bir yerinde satılmadan önce herhangi bir cihaz tarafından atılması gereken epeyce düzenleyici adım var. Geçen hafta Google , “Pixel Watch” ifadesinin ticari markası için başvuruda bulunduğunda böyle bir adım atıldı.

Google’ın en son eylemi, Pixel Watch’ın Bluetooth SIG tarafından sunulan bir sertifika olan Bluetooth bağlantısını kullanması için onay istemektir. Salı akşamı geç saatlerde yayınlanan yeni bir listeye göre , Pixel Watch artık bu onayı aldı ve bunu yaparken akıllı saat hakkında biraz daha fazla şey öğreniyoruz.

Yeni başlayanlar için, Pixel Watch — RWD5.21104.001 için bir yazılım sürüm numarası listelenmiştir . İlginç bir şekilde, bu, Android Studio aracılığıyla geliştiriciler için şu anda mevcut olanın birkaç sürümü gerisindedir ve en son Wear OS 3 öykünücüsü “ RWD7 ” ile başlayan sürümü kullanır. Bununla birlikte, Google’ın Pixel Watch’u aylarca eski yazılımda başlatması olası değildir ve bu muhtemelen sertifikalandırma sırasında kullanılan şeydi.

Daha önemli ayrıntı, Bluetooth listesinde gösterilen Pixel Watch model numaralarından geliyor. Yalnızca bir model yerine, Pixel Watch’un aslında üç farklı modeli vardır: GWT9R, GBZ4S ve GQF4C .

Mevcut somut kanıt eksikliği göz önüne alındığında, yapabileceğimiz tek şey bu üç model arasında neyin farklı olduğunu tahmin etmektir. Önde gelen teorimiz, mağazalarda yan yana birden fazla model olması yerine, ihtiyaç duyulan farklı hücresel bantlar nedeniyle Google’ın dünyanın farklı bölgelerinde farklı bir model sunabileceğidir. Bu, son yıllarda Google’ın Pixel telefonları için yaygın bir uygulamadır ve Pixel Watch’ın da buna uyması mantıklı olacaktır.

Akıllı saat bir sonraki düzenleyici durağı olan FCC’ye ulaştığında, bu Pixel Watch modelleri arasındaki farklar hakkında biraz daha fazla şey öğrenmeliyiz. Orada, her bir model tipik olarak kendi ayrı listesini alır ve varsa bağlantı ve boyut farklılıklarını görmemize izin verir.

O zamana kadar, Pixel Watch’un piyasaya sürülmeye hazır olmaya adım adım yaklaştığını görmek hala oldukça heyecan verici. Geçmişte bir donanım lansmanı görevi gören geliştirici odaklı etkinlik olan Google I/O’ya yalnızca iki hafta kala, uzun zamandır beklenen akıllı saat için işler hızlanmaya devam edebilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.