Telegram, gelir elde etmenin başka bir yolu için suları test ediyor gibi görünüyor. iOS uygulamasının en son beta sürümü, kullanıcıların yalnızca şu anda mevcut olmayan bir hizmet olan Telegram Premium’a abone olduklarında kilidini açabilecekleri tepki emojileri ve çıkartmalar içeriyor.

Android Police raporlarına göre, beta sürümünde bu çıkartmaları veya emojileri seçen herkes Telegram Premium’a katılmaya teşvik ediliyor. Görünüşe göre premium tepkilerden birini alan kullanıcılar da kaydolana kadar bunu göremeyecekler. Tepkiler, hıçkıran bir ördeğin beğenilerini içerir.

Telegram Premium hakkında henüz başka bir ayrıntı açıklanmadı. Telegram da hizmeti resmi olarak açıklamadı. Kurucu Pavel Durov, mesajlaşma uygulamasının para kazanması gerektiği konusunda net. Aralık 2020’de Telegram’ın ertesi yıl herkese açık kanallarda reklam sunmaya başlayacağını duyurdu. Ayrıca kurumsal ve ileri düzey kullanıcılara yönelik premium özellikler ekleme planlarından da bahsetti.

Telegram, mevcut özellikler için ücret almaya başlamaması konusunda uzun zamandır kararlıydı. Telegram Premium’un nasıl bir şekil alacağını veya şirketin günlük kullanıcılar için ücretli özellikler yayınlayıp yayınlamayacağını henüz göreceğiz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın