Ünlü otomobil üreticisi akıllı telefon pazarına giriyor!

0

Ünlü otomobil üreticisi NIO, ilerleyen dönemlerde akıllı telefon pazarına giriş yapacağını duyurdu. İşte ayrıntılar..

Akıllı telefon sektöründe boy gösteren şirketlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Milyar dolarların döndüğü bu sektörde pastadan ufak da olsa pay almak isteyen şirketler, akıllı telefonlarıyla tüketicilere hitap etmeye başlıyorlar. Bir süre önce bu konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Ünlü otomobil üreticisi NIO, ilerleyen dönemlerde akıllı telefon pazarına giriş yapacağını duyurdu.

Otomobil üreticisi NIO, akıllı telefon pazarına girecek

Çinli otomobil üreticisi NIO, ilerleyen dönemlerde akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirketin kurucusu CEO’su William Li, dün gerçekleştirilen bir röportajda bu iddiaları doğrularken, akıllı telefon pazarıyla ilgili yoğun bir araştırma içerisinde olduklarını söyledi.

William Li, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

Bu trendi aktif olarak inceleyeceğiz. Akıllı telefon yapmanın kolay olduğunun farkındayız, ancak güzel bir telefon yapmak oldukça zor. NIO için telefon yapmak ticari bir soru değil, aksine NIO telefonlarının müşterilere daha iyi bir kullanıcı deneyimi getirip getirmeyeceği önemli bir soru.

CEO’nun açıklamasından NIO’nun klasik bir akıllı telefon yapmaktan ziyade tüketicilerin günlük yaşamları için tek bir bütünsel sistem sağlama amacı olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada akıllara ilk olarak elektrikli otomobilleriyle ünlü olan şirketin araçlarla daha kolay bağlantı kurabilen bir telefon üretebileceği geliyor.

Bunun dışında NIO CEO’su William Li’nin katıldığı bir programda otomobillerle daha iyi bağlantı kuran bir akıllı telefon görmek isteyen NIO müşterilerinin istekleri doğrultusunda akıllı telefon pazarını incelemeye başladıklarını söylediğini belirtelim. Tabii henüz kesin değil, ancak şirketin akıllı telefonlarının müşterilere özel olma ihtimali de var.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.