Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Moto G22’nin Geekbench puanı ve teknik özelliklerinden bazıları belli oldu.

Bir dönem telefon sektörünün en başarılı şirketlerinden biri olarak gösterilen, ancak 2010 yılından itibaren bu alanda yaşanan değişime ayak uyduramayarak eski gücünü büyük ölçüde kaybeden Motorola, 2014 yılında el değiştirdikten sonra adeta kimlik değiştirdi. Google tarafından Çinli şirket Lenovo’ya 2.91 milyar dolar karşılığında satılan üretici, o günden itibaren yavaş yavaş toparlanarak eski günlerini anımsatmaya başladı.

Bu doğrultuda her segmentten modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam eden Motorola’nın önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı Moto G22, bir süre önce Geekbench’te ortaya çıktı. Böylelikle cihazın teknik özelliklerinden bazıları belli oldu.

Moto G22’nin Geekbench puanı belli oldu

Uygun fiyat konsepti ile piyasaya sürülmesi beklenen Moto G22, Geekbench veritabanındaki yerini aldı. Akıllı telefonun hem performans puanı hem de teknik özelliklerinin bir kısmı ortaya çıktı. Cihaz, yapılan tek çekirdekli testlerden 170, çok çekirdekli testlerden ise 912 puan almayı başardı.

Moto G22, bütçe dostu modellerde sıklıkla karşımıza çıkan MediaTek Helio P35 işlemcisinden güç alacak. 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, dört adet 2.3 GHz ARM Cortex-A53, dört adet 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak PowerVR GE8320 grafik yongasını bünyesinde barındırıyor.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Moto G22'nin Geekbench puanı ve teknik özelliklerinden bazıları belli oldu.

Geekbench veritabanına göre akıllı telefonda 4 GB RAM bulunacak. Ancak şu an için depolama ve diğer RAM seçenekleri ile ilgili detaylar bilinmiyor. Kutudan çıkar çıkmaz Android 11 işletim sistemini çalıştıracağını ve parmak izi okuyucusunun ise arka tarafa konumlandırılacağını da belirtelim.

Bildiğiniz üzere Motorola, geçtiğimiz yılın nisan ayında 150 euroluk fiyat etiketi ile kullanıcıların beğenisine sunduğu Moto G20’nin halefi konumundaki G21’i hiçbir zaman tanıtmadı. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre cihaz iptal edildi ve direkt olarak G22’ye odaklanıldı.

Son olarak Moto G22’nin ne zaman tanıtılacağına ilişkin herhangi bir detay bulunmuyor. Ancak sızıntılar, akıllı telefonun bu yılın ikinci yarısında vitrine çıkacağını iddia ediyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın