Vestel’in IFA’da tanıttığı akıllı telefonunun Türkiye tanıtım tarihi belli oldu. Yeni akıllı telefonu Venüs V3 tanıtım tarihi ve özellikleri haberimizde.

Yerli telefon üreticisi Vestel, İFA’da yeni akıllı telefonu olan Venüs V3’ü duyurmuştu. Vestel Venüs V3‘ü 3 farklı model ile satışa sunacak ve telefonların büyük ilgi görmesi bekleniyor. Türkiye’de üretilen parçalara yer verilmiş.

Telefonun özelliklerini daha önce sitemizde duyurmuştuk. Bu özelliklere genel olarak tekrar bakacak olursak telefonda Qualcomm‘a ait 1.53 GHzhızında 64 bit’lik 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisi kullanılmış.Adreno 405 grafik işlemcisine sahip olan cihazda 2 GB Ram bulunuyor. 32 GB dahili depolamaya sahip olan telefonda SD Kart desteği de bulunuyor.

Vestel Venüs 3, çok yakında sizlerle!

Ön tarafında 8 Megapiksellik bir kamerası olan telefonun arka tarafında da13 Megapiksellik bir kamera bulunuyor. 5.5 inç‘lik 1920 x 1080p 401 ppipiksel yoğunluğuna sahip bir ekran bulunuyor. Ayrıca telefonda 2480 mAhgücünde yerli üretim bir batarya bulunuyor.

Yakında Türkiye’de tanıtımı yapılacak olan Vestel Venüs V3‘ün 1500 TLaltında satılması ekleniyor. Orta – üst seviye donanıma sahip olan bu telefon beklenilen fiyata satışa sunulursa yoğun ilgi görebilir. Ülkemizde17 Kasım tarihinde tanıtılacak olan telefonun, tanıtımdan kısa bir süre sonra satışa sunulması bekleniyor.