Virgin Galactic uzay turizmi uçuşlarını tekrar erteledi!

0
2

Virgin Galactic, ticari uzay turizmi hizmetinin bu yılın sonundan 2023’ün ikinci çeyreğine kadar bir kez daha ertelendiğini açıkladı. Şirket, kazanç raporunda, gecikmenin “uzatılmış tamamlanma tarihleri ​​[yani gecikmeler]” nedeniyle olduğunu söyledi.

Ana gemi VMS Eve, VSS Unity uzay aracını uzayın kenarına fırlatılmadan önce 50.000 feet’e taşıyan fırlatma sisteminin önemli bir parçasıdır. İyileştirme programı, “güvenilirlik, öngörülebilirlik ve dayanıklılık” ile birlikte uçuş sıklığını iyileştirmek amacıyla 7 Temmuz’da başlatıldı.

Aynı zamanda güncellemeleri açıklayan Virgin Galactic, Boeing’in Aurora Flight Sciences şirketinin 2025’te hizmete girmesi beklenen yeni nesil ana gemilerini tasarlayıp üreteceğini duyurdu. Şirket ayrıca yeni bir uzay gemisi olan VSS Imagine üzerinde çalışıyor.

Virgin Galactic, olası bir uçuş kontrol sistemi sorunu nedeniyle ilk ücretli uçuşlarını Q3’ten Q4 2022’ye ertelemişti. Bir sonraki uçuşun, normal Dünya yerçekiminden mikro yerçekimine geçişin hem insanlar hem de çevre üzerindeki etkilerini incelemek için üç İtalyan Hava Kuvvetleri üyesini uzayın kenarına fırlatması gerekiyordu. Dün, şirket üç ayda bir 111 milyon dolar zarar bildirdi ve 300 milyon dolarlık hisse senedi arzı planlıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın