Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, bayilerini elektrikli otomobillere hazırlamak için yatırım yapacağını açıkladı.

Volkswagen, son zamanlarda elektrikli otomobillerle ilgili birçok çalışmalarda bulunuyor. Şirket, elektrikli otomobillerin üretimi için birçok firmaya yatırım yaptı ve ortak oldu. Ayrıca şirketin fabrikaları elektrikli otomobiller için uygun hale getirildi.

Elektrikli otomobillerle ilgili bu kadar adımdan sonra şirket yeni planlar açıklayarak değişime devam ediyor. Volkswagen, değişim hareketine bayilerini de eklemek ve bayileri elektrikli otomobiller için en uygun hale getirmek istiyor.

Volkswagen, bayilerine 20 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde Amerika’da ulusal ağa hazırlık programını başlatmıştı. Program kapsamında şirket, ilk büyük adımını attı ve Amerika’daki 600’den fazla bayisini bölgesel elektrikli otomobil deneyim merkezlerine dönüştürebilmek için 20 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Yatırımla birlikte bayiler elektrikli otomobiller için uygun hale gelecek.

Bayileri elektrikli otomobil deneyim merkezlerine dönüştürmek için Volkswagen, 50 eyaletteki bayilere EV altyapısı kurabilmek için yatırım yapacak. Bu doğrultuda bayilerdeki servis merkezleri yükseltilecek ve yüksek kapasiteli şarj cihazları koyulacak. Bu program 2022 Haziran’a kadar sürecek ve bayilerine 23,490 kW şarj kapasitesi eklenecek.

Ayrıca bu program kapsamında 1.260’ın üzerinde elektrikli otomobil servis teknisyeni yetiştirilecek. Amerika’nın CEO’su Scott Keogh açıklamasında şöyle dedi:

“Amerika’nın elektrikli otomobil devrimine kullanıcılar öncülük edecek. Topluluklarını elektrikli otomobillere yönlendiren ve eşsiz hizmet sunan bayilerimiz ortaklarımızdır. Şu anda her 10 Volkswagen ID.4 alıcısından 9’u ilk kez elektrikli otomobil alan alıcılardır. Elektrikli otomobil geleceğinin Volkswagen tarafından yönlendirildiğine hiç bu kadar emin olmamıştım.”

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen bayilerini elektrikli otomobillere hazırlamak için yatırım yapacağını açıkladı.

Bunlara ek olarak elektrikli otomobiller için teknisyen işe alım programını başlattı. Bu program doğrultusunda bayileri yeni teknisyenler alınacak ve onlara eğitimler verilecek. Ayrıca işe alınan teknisyenlerin bireysel sertifika almalarını desteklemek amacıyla şirket, her yıl 2.000 dolar yardım da bulunacak. Bunlar sayesinde teknisyenler elektrikli otomobillerle ilgili uzman olacak.

Volkswagen, şu ana kadar 15.000’den fazla Volkswagen ID.4 satışı gerçekleştirdi. Bu da şirketin elektrikli otomobillere yaptığı yatırımların faydalı olduğunu gösteriyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.